Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory do Sejmu i Senatu coraz bliżej. Sprawdź, kto kandyduje w Twoim okręgu

Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej. Prezydent Andrzej Duda wyznaczył termin na 13 października. Tego dnia Polacy zdecydują, kto znajdzie się w gronie 460 posłów i 100 senatorów i będzie sprawował mandat przez najbliższe 4 lata.

Poniżej prezentujemy pełne listy kandydatów.

W wyborach do Sejmu województwo warmińsko-mazurskie podzielone jest na 2 okręgi.

Okręg nr 34 – Elbląg
Część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca obszary powiatów: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz miasta na prawach powiatu: Elbląg

Lista numer 1 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. ZIEJEWSKI Zbigniew
  2. ŻUCHOWSKI Piotr
  3. FREJNIK Dariusz
  4. PIETRULEWICZ Edward Mieczysław
  5. SZAKIEWICZ Paweł
  6. SOWICKA Małgorzata Dorota
  7. MARCHALEWSKA Monika Barbara
  8. HUSZCZA Robert Jan
  9. GRANACKA Katarzyna
  10. WIŚNIEWSKI Andrzej Janusz
  11. SŁOMCZYŃSKA-KĄDZIOŁKA Anetta Krystyna
  12. JASKÓLSKA Wioletta
  13. ŻYLIŃSKI Adam Jacek
  14. NISIEWICZ Ewa
  15. GROBLEWSKI Krzysztof
  16. ŻELICHOWSKI Stanisław

Lista numer 2 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. KRASULSKI Leonard Seweryn
  2. WILK Jerzy Zbigniew
  3. BABALSKI Zbigniew
  4. KAZIMIERCZUK Marcin
  5. MODZELEWSKA-KOZIOŁ Monika Anna
  6. GODZIŃSKI Damian Jan
  7. KOWSZYŃSKI Paweł Andrzej
  8. OŁDAKOWSKI Adam
  9. WĘGŁOWSKA Anna
  10. GOIK Karolina Ewa
  11. PIĄTEK Anna
  12. KAMIŃSKA Grażyna
  13. ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława
  14. GONTARZ Robert
  15. KIEROZALSKI Grzegorz
  16. PAWLIK Jacek Roman

Lista numer 3 – KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  1. FALEJ Monika Walentyna
  2. ZIELONKA Andrzej Jan
  3. BARTKOWSKA Emilia
  4. KLIM Ryszard
  5. ZDANOWSKI Daniel Adrian
  6. PIEKART Sylwia
  7. PASJAK Janusz
  8. GIEREJ Jakub Przemysław
  9. KOLIŃSKI Robert
  10. FALKOWSKA-HOJAN Milena
  11. PACYNO Piotr
  12. PĄGOWSKA Urszula Klara
  13. PRZYBOROWSKI Wincenty Marian
  14. SZULC Mirosław Józef
  15. WÓJCIK Paweł

Lista numer 4 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. WYRĘBEK Andrzej Piotr
  2. SZYNKIELEWSKA Kaja Ewelina
  3. ŁOŻYŃSKI Krystian Maciej
  4. KACZKOWSKI Tomasz Jacek
  5. HUL Marek
  6. POŁEĆ Agnieszka Maria
  7. RUKSZTEŁŁO Teresa Genowefa
  8. ZENOWICZ Marika
  9. SZCZEPAŃSKA Genowefa Grażyna
  10. CHRAPAN Marek

Lista numer 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  1. PROTAS Jacek
  2. HORDEJUK Bernadeta Justyna
  3. GELERT Elżbieta Kazimiera
  4. CIEŚLIŃSKI Piotr
  5. DEMBEK Ewa Barbara
  6. KRÓLAK Katarzyna
  7. JANICKI Marian
  8. DZIĄG Leszek Jan
  9. ZABŁOCKA Elżbieta
  10. CZYŻYK Antoni
  11. KOWALSKI Ryszard
  12. JANCZEWSKA Krystyna
  13. BORKOWSKI Marek
  14. DOMAŃSKA Angelika Jolanta
  15. PIŚKIEWICZ Łukasz
  16. SYCZ Miron

Lista numer 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  1. PENKALSKI Wojciech Adam
  2. FALKOWSKA Agnieszka
  3. JASINA Stanisław Czesław
  4. KUCIŃSKA Agnieszka Anna
  5. KĘPIŃSKI Krzysztof
  6. KOWALSKA Anita
  7. ORŁOWSKI Tomasz
  8. LEWANDOWSKA Monika Marcjanna
  9. DREWA Jarosław
  10. KWAŚNIEWSKA Jolanta
  11. BANACH Piotr Roman
  12. SMOLIŃSKA Jolanta Maria
  13. NAŁĘCZ Ryszard
  14. ŁOŻYŃSKA Anna
  15. ZAORSKI Mariusz Wojciech
  16. SYCZ Anna

Okręg nr 35 – Olsztyn
Część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca obszary powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz miasta na prawach powiatu: Olsztyn

Lista numer 1 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. PASŁAWSKA Urszula Stefania
  2. FALKOWSKI Henryk Tadeusz
  3. HEĆMAN Krzysztof Wiesław
  4. KRÓL Radosław
  5. JASKULSKA Sylwia Monika
  6. PIWOWARCZYK Marcin Marian
  7. KURZĄTKOWSKI Andrzej
  8. LICZNERSKA Grażyna Zyta
  9. STEGIENKO Mirosław Wojciech
  10. URBANOWICZ Emilia
  11. EIDTNER Alicja
  12. SZAŁKO Agnieszka
  13. ANDRZEJEWSKI Jarosław Arkadiusz
  14. SIEROŃSKI Mateusz Andrzej
  15. KROPIWNICKA Iwona
  16. FRANCZUK Jarosław
  17. JAMROGA Józef Maksymilian
  18. HARAŃ Beata Ewa
  19. KRAJEWSKI Jaromir Andrzej
  20. ŚLĄSKA-ZYŚK Wioletta

Lista numer 2 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. MAKSYMOWICZ Wojciech Stefan
  2. ARENT Iwona Ewa
  3. CHOJECKI Artur Henryk
  4. KOSSAKOWSKI Wojciech
  5. MAŁECKI Jerzy Wojciech
  6. GOSIEWSKI Jerzy Antoni
  7. KOZŁOWSKI Patryk
  8. NOWACKI Robert Krzysztof
  9. ŻUCHOWSKI Henryk
  10. RUDNIK Dariusz Stanisław
  11. BUKOWSKA Beata Anna
  12. SZOSTAK Izabela Kamila
  13. MARCHEL Karol Robert
  14. TOŁWIŃSKA Zdzisława Barbara
  15. JUCHNIEWICZ Andrzej
  16. MICHALSKA Jolanta Anna
  17. SUCHOCKA Agnieszka Jolanta
  18. SZOSTKOWSKI Tomasz
  19. MIESZKOWSKA Ewa
  20. WYPIJ Michał Piotr

Lista numer 3 – KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  1. KULASEK Marcin Robert
  2. MATUSZEWSKA-BORUC Małgorzata Emilia
  3. GÓRSKI Hubert
  4. MICHNIK Łukasz
  5. KOBYLIŃSKA Lucyna
  6. TARASIEWICZ Sława Iwona
  7. PYSZNA Malwina Maria
  8. RUMIŃSKI Krzysztof
  9. CHMIELEWSKA-SUJATA Monika
  10. PIENIAK Jarosław
  11. RUTKOWSKI Bartłomiej
  12. MALISZEWSKI Krzysztof
  13. GULCZYŃSKI Marcin
  14. LITMAN Ewa
  15. JAKUBAS Daniel Stanisław
  16. OLKOWSKA Małgorzata
  17. NADOLNA Janina
  18. PIOTROWSKA Anna Elżbieta
  19. DALKOWSKA Beata
  20. GRUCELA Bartosz

Lista numer 4 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. LISIECKI Piotr Cezary
  2. PITURA Tomasz
  3. MICHALEWICZ Joanna
  4. TYTZ Jerzy Stanisław
  5. BORYSOWSKI Paweł Arkadiusz
  6. MICHALSKI Radosław Jan
  7. ZIELIŃSKA Justyna
  8. DĘBKOWSKI Cezary
  9. MARKOWSKA Anna
  10. LICHACZ Martyna
  11. ADAMSKA Danuta
  12. GOŁĘBIEWSKA Paulina
  13. WYSOCKI Kamil Michał

Lista numer 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  1. CICHOŃ Janusz Władysław
  2. WASILEWSKA Anna
  3. PAMPUCH Mirosław Józef
  4. PAPKE Paweł
  5. WOJCIECHOWSKA Anna
  6. WROCHNA Artur Zenon
  7. CHMIELIŃSKI Igor
  8. KONOPKA Marek
  9. CZOPIŃSKA Małgorzata
  10. LIPNICKI Edmund
  11. GÓRALSKA Elżbieta Maria
  12. OFIERSKA Małgorzata Dorota
  13. MAKSYMOWICZ Ewa Katarzyna
  14. MIERUŃSKI Zbigniew Jan
  15. KŁOCZKO Bartłomiej Artur
  16. CIBORSKI Tadeusz
  17. RAMOTOWSKI Adam Stanisław
  18. LEWKOWICZ Magdalena
  19. WAŚ Beata Katarzyna
  20. KUCHCIŃSKI Marcin Andrzej

Lista numer 9 – KW SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA

  1. ABRAMSKI Paweł Stanisław
  2. GANCEWSKA Iwona Elżbieta
  3. ŁAZUKA Piotr
  4. WALCZAK Stanisław Jan
  5. KUSIOR Maciej Franciszek
  6. KRAJEWSKA Zuzanna Maria
  7. CYMERMAN-MACIEJOWSKA Marta
  8. SOBIERAJSKA Teresa Gracjana
  9. ZAWADZKI Paweł Tomasz
  10. FIGIEL Andrzej Jan

W wyborach do Senatu województwo warmińsko-mazurskie jest podzielone na 4 okręgi:

Okręg nr 84, tzw. elbląski:

  • PIEGDOŃ Artur Ryszard KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
  • SADOWSKI Sławomir KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • WCISŁA Jerzy KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Okręg nr 85, tzw. ostródzki:

  • BIELECKI Janusz Piotr KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
  • GORCZYCA Stanisław Andrzej KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  • ORZECHOWSKA Bogusława KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • TULWIŃSKI Łukasz KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Okręg nr 86, tzw. olsztyński:

  • BUBEL Leszek Henryk KWW LESZKA HENRYKA BUBLA
  • MACIEJEWSKI Andrzej KW PRAWICA
  • SŁOMA Jarosław Marek KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  • STAROŃ Lidia Ewa KWW LIDIA STAROŃ – ZAWSZE PO STRONIE LUDZI

Okręgu nr 87, tzw. ełcki:

  • KOPICZKO Małgorzata KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • PIOTROWSKA Jolanta KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
  • TOŁWIŃSKI Stanisław KWW „POROZUMIENIE DLA MAZUR”

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kandydaci, listy wyborcze
To już pewne. 14 osób wystartuje do Senatu w województwie warmińsko-mazurskim

Okręgowe Komisje Wyborcze w Olsztynie i w Elblągu zakończyły weryfikację chętnych do startu do izby wyższej parlamentu. Do Senatu w województwie warmińsko-mazurskim wystartuje łącznie 14 osób....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV