Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory prezydenckie, przyjęty budżet państwa i walentynkowy happening przy Mierzei Wiślanej. Obejrzyj audycję My, Wy, Oni


Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji My, Wy, Oni byli:

  • Piotr Lisiecki – Konfederacja,
  • Edward Pietrulewicz– Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Bartosz Grucela – Partia Razem,
  • Anna Wasilewska – Koalicja Obywatelska,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory prezydenckie
Pierwszym kandydatem na prezydenta w najbliższych wyborach będzie Andrzej Duda. Jego kandydaturę na kolejną kadencję kilkukrotnie zgłaszali już prominentni politycy PiS. Drugim kandydatem jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas niedzielnej rady PSL, zorganizowanej 3 listopada, przedstawiciele partii ogłosili, że jej przewodniczący jest „naturalnym” kandydatem w wyborach w 2020 roku.

Trzecim oficjalnym kandydatem jest Szymon Hołownia. Czwartą kandydatką została Małgorzata Kidawa – Błońska. Posłanka wygrała prawybory w Koalicji Obywatelskiej, w których startował też prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak. Lewica wystawi do wyborów prezydenckich Roberta Biedronia. Jego kandydaturę poparły SLD i Partia Razem. Kandydatem Konfederacji będzie Krzysztof Bosak, zaś Mirosław Piotrowski ma wystartować z Ruchu Prawdziwa Europa.

Budżet państwa
Sejm przyjął w piątek ustawę budżetową na 2020 r. Zakłada ona zbilansowanie dochodów i wydatków, które mają wynieść po 435,3 mld zł. Posłowie rozpatrzyli też 111 poprawek i kilkaset wniosków mniejszości.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną

Walentynkowy happening w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej zorganizowali w piątek aktywiści z Obozu dla Mierzei, przeciwstawiający się inwestycji. Aktywiści napisali, że od świtu leżeli w błękitnej pościeli na terenie planowanego przekopu. Protestujący trzymali transparenty „Make love, not canal” oraz „Miłość Mierzeja, bez przerwy”. Jak podali na portalu społecznościowym, inspiracją dla takiej formy protestu był happening Johna Lenona i Yoko Ono sprzed lat.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, wybory prezydenckie, video
Janusz Cichoń: Przyjęty budżet państwa ma deficyt, lecz jest on ukryty

Budżet państwa na 2020 ma deficyt, ale ukryty - mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister finansów Janusz Cichoń. W piątek Sejm...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV