Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory w Janowie nie zostaną powtórzone

Sąd oddalił protest po II turze wyborów samorządowych w Janowie. Fot. Łukasz Węglewski

Sąd okręgowy w Olsztynie zakończył rozpatrywanie protestu po II turze wyborów samorządowych w Janowie. Protest został oddalony, ale w trakcie dzisiejszej (20.03) rozprawy trzeba było przejrzeć wszystkie karty do głosowania z czterech obwodowych komisji wyborczych.

Jeden z zarzutów ujętych w proteście dotyczył tego, że komisje miały klasyfikować głosy ważne jako nieważne. Kolejne zarzuty mówiły m.in. o fałszowaniu podpisów na listach wyborców, autor protestu wnosił również o powołanie biegłego grafologa.

Sędzia Wiesław Kasprzyk stwierdził jednak, że wszystkie zarzuty zawarte w proteście są nieuzasadnione. Sąd zadecydował o oddaleniu protestu. Spośród 18 ujętych w nim zarzutów, żaden nie znalazł potwierdzenia w zgromadzonym materiale dowodowym. Każdy jest zarzutem gołosłownym, niepopartym żadnymi dowodami.

Pełnomocnik autora protestu jeszcze nie wie, czy będzie składał odwołanie.

Protest dotyczący II tury wyborów wójta Janowa był złożony przez kandydata, który przegrał zaledwie 19 głosami. Był też ostatnim protestem wyborczym, rozpatrzonym przez olsztyński sąd okręgowy.

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, protest, janowo
Proces w sprawie przywłaszczenia ciągników

Trwa proces w sprawie Bogdana K. podejrzanego o oszustwo obywatela Federacji Rosyjskiej - Alexandra Gostieva. Bogdan K. pośredniczył w zakupie 6 ciągników siodłowych od brytyjskiej firmy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV