Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wygrana tenisistów stołowych Morlin Ostróda

W rozegranym awansem meczu 13. kolejki superligi tenisistów stołowych Morliny Ostróda pokonały u siebie Fibrain G2A AZS Politechnikę Rzeszów 3:2. Spotkanie rozpoczęło rewanżową rundę ligowych rozgrywek pingpongistów.

Inauguracyjna kolejka drugiej rundy superligi zaplanowana jest na 10 lutego, jednak ze względu na międzynarodowe starty Michaiła Pajkowa zespół z Ostródy rozpoczął sezon już we wtorek (7 lutego). We własnej hali tenisiści Morlin zdobyli dwa punkty po wyrównanym meczu z rzeszowską AZS Politechniką.

Trener ostródzian Tomasz Krzeszewski

To zwycięstwo cieszy mnie tym bardziej, że dwóch z trzech naszych zawodników wystąpiło z problemami zdrowotnymi. Bartek Such jest mocno przeziębiony, natomiast nasz lider Michaił Pajkow grał z bólem kręgosłupa (…) Rosjanin w przeszłości przeszedł już operację kręgosłupa. Zmieniłem ustawienie, żeby nadmiernie nie obciążać go ryzykiem gry w dwóch pojedynkach (…) Widać, że się to opłaciło i po raz kolejny poradziliśmy sobie z ekipą z Rzeszowa.

Krzeszewski podkreślił, że mecz był niezwykle zacięty. Dodał, że taka jest cała superliga w obecnym sezonie i przed żadnym meczem nie można przewidzieć zwycięzcy. Dlatego – w jego ocenie – są to najciekawsze rozgrywki w historii polskiego ping-ponga.

Każde spotkanie to wielka niewiadoma. Dzięki temu tworzymy wspaniale widowisko i co warto podkreślić jest coraz więcej kibiców w naszej hali, a to dla nich przecież gramy. Mam nadzieję, że wrócimy do czasów, kiedy graliśmy o najwyższe cele.

Wśród zawodników z Rzeszowa najlepsze spotkanie rozegrał Rosjanin Wasilij Lakiejew, który zdobył oba punkty dla swojego zespołu. Natomiast dwa pojedynki przegrał Mateusz Gołębiowski, który pod koniec stycznia zdobył w Łomży Grand Prix Polski seniorów.

Wyniki spotkań

  • Morliny Ostróda – Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów – 3:2
  • Robin Devos – Mateusz Gołębiowski                                   – 3:1 (11:9, 11:7, 7:11, 11:7)
  • Bartosz Such – Wasilij Lakiejew                                           – 0:3 (6:11, 8:11, 5:11)
  • Michaił Pajkow – Tomasz Lewandowski                               – 3:1 (5:11, 11:7, 11:7, 11:9)
  • Robin Devos – Wasilij Lakiejew                                            – 0:2 (4:11, 11:13)
  • Bartosz Such – Mateusz Gołębiowski                                   – 2:1 (11:9, 3:11, 11:9)

 

(pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, tenis stołowy, ping-pong
Prezes Stomilu Olsztyn wreszcie zabrał głos

Pewnych rzeczy nie da się zrobić łatwo (...) pewien ogon się za nami ciągnie - mówi prezes Stomilu Olsztyn Mariusz Borkowski, z którym udało się porozmawiać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV