Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjaśniła się przyszłość Roberta Andringi w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Fot. www.indykpolazs.pl

Robbert Andringa w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt holenderskiego przyjmującego  został przedłużony o rok.

Siatkarz  rozpoczynał karierę w rodzimy Lycurgus Groningen Volleyball, w którym występował w latach 2008-2013. Z tym zespołem dwukrotnie zdobył srebrny (2012, 2013) oraz brązowy (2009, 2010) medal, a także wystąpił w europejskich pucharach. Zawodnik  karierze występował także w Lindemans Aalst (Puchar oraz Superpuchar Belgii) oraz francuskim Stade Poitiers. Andringa jest również ważną postacią w reprezentacji Holandii.

Od początku obecnego sezonu, Robbert Andringa broni barw Indykpolu AZS Olsztyn. W 29 rozegranych do tej pory spotkaniach, przyjmujący zdobył 248 punktów. Złożyło się na to 192 udanych ataków, 16 asów serwisowych i 40 bloków. Zawodnik niejednokrotnie pokazywał się również z dobrej strony w przyjęciu, stanowiąc ważne ogniwo zespołu w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.
Obecny sezon nie jest ostatnim, w jakim kibice mogli podziwiać holenderskiego przyjmującego w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt Robberta Andringi z klubem ze stolicy Warmii i Mazur został przedłużony o rok.

Czuję się tutaj bardzo dobrze Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście, nie chcesz grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna

– przyznał Robbert Andringa

00:00 / 00:00

Zadowolenia z przedłużonej umowy nie krył również Tomasz Jankowski, Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie.

Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna. Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn

– mówił Tomasz Jankowski

00:00 / 00:00

W ostatnim meczu fazy zasadniczej, Indykpol AZS Olsztyn w niedzielę, zmierzy się w Hali Urania z MKS Będzin (godz. 14:45).

Źródło: indykpolazs.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS
Zmagania najlepszych siatkarskich drużyn rozpoczynają się w Kętrzynie

Finał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej zaczyna się jutro w Kętrzynie. Zawody potrwają do niedzieli 15 kwietnia. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagra osiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV