Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowy koncert w Górowie Iławeckim. Chórzyści wykonali pieśni patriotyczne

Fot. Anna Styrańczak

Świąteczny koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się w Szkole z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Pieśni patriotyczne wykonał chór, złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olsztynie, Szkoły Muzycznej I st. w Lidzbarku Warmińskim i filii w Górowie Iławeckim. – Nasze szkoły współpracują od lat i ten koncert jest kontynuacją tej współpracy – mówi dyrektorka olsztyńskiej szkoły Julitta Pałys:

Nasze szkoły współpracują od lat i dzisiejszy koncert jest kontynuacją tej współpracy. Zrodziła się  taka myśl, żeby uczcić ten wielki dzień dla Polaków wspólnym koncertem. To jest nauka patriotyzmu dla dzieci, lekcja historii.

00:00 / 00:00

– W czasie przygotowywania programu chórzyści z Olsztyna, Lidzbarka i Górowa się zaprzyjaźnili – dodaje nauczycielka Grażyna Kaznowska-Grygoruk.

Koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się również w Lidzbarku Warmińskim.

 

Autor: S. Petrychenko
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, pieśni patriotyczne, 100-lecie odzyskania Niepodległości, Julitta Pałys
W Elblągu Święto Niepodległości uświetni koncert pieśni patriotycznych

Elbląg jest już gotowy do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z głównych punktów programu obchodów będzie koncert pieśni patriotycznych pt. Moja Niepodległa w wykonaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV