Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjazdowe Studio Radia Olsztyn było w Lidzbarku Warmińskim i Kętrzynie

W Lidzbarku Warmińskim po raz piąty odbywał się w sobotę 13 czerwca Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych, gdzie można było skosztować naturalnie robionych serów, lokalnych piw, wina z polskich winnic oraz tradycyjnych lodów, produkowane z naturalnych składników.

W obu miastach nie zabrakło akcentów międzynarodowych. Swoje stoisko w Lidzbarku Warmińskim miał Stephane Lefevre, producent serów z Francji:

Producent serów z Francji Stephane Lefevre, fot. K Dowgiałło

00:00 / 00:00

– Impreza organizowana jest już po raz piąty – przypomina burmistrz Lidzbarka, Jacek Wiśniowski:

Wyjazdowe studio Radia Olsztyn. Redaktor Andrzej Pawlik rozmawia z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego Jackiem Wiśniowskim, fot. K. Dowgiałło

00:00 / 00:00

Mirosław Sienkiewicz z firmy Agrovis, współorganizator festiwalu ocenia, że lidzbarska impreza przyjęła się, choć nie wszystkie pomysły zostały zrealizowane:

Mirosław Sienkiewicz z Agrovisu, fot. K. Dowgiałło

00:00 / 00:00

A jak wizualnie odróżnić ser wyprodukowany naturalnie od tego robionego przez maszyny? – tłumaczy Katarzyna Olszewska, właścicielka jednego ze stoisk:

00:00 / 00:00

Na stołach znalazły się również lokalne piwa, wina z polskich winnic oraz tradycyjne lody, produkowane z naturalnych składników.

Gościem specjalnym jubileuszowej, piątej już edycji festiwalu serów, była znana restauratorka Agnieszka Kręglicka, która poprowadziła warsztaty kulinarne dla młodzieży. Była okazja, by nauczyć się przygotowywania dań na bazie twarogu.

Gościem Andrzeja Pawlika w studio Radia Olsztyn była Agnieszka Kręglicka, fot. K. Dowgiałło

W Kętrzynie studio Radia Olsztyn gościło na Festynie Organizacji Pozarządowych.

Marek Lewiński przeprowadza wywiady w studio Radia Olsztyn w Ketrzynie, fot. K. Gnyla

Swoje stoiska w amfiteatrze rozstawiło około 30 organizacji pozarządowych działających w Kętrzynie. W sumie w Kętrzynie aktywnie działa 80 organizacji pozarządowych.

Swoje stoisko miało Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, które, jak mówi Sylwia Przespolewska, spotyka się codziennie i trenuje przed występem w programie „Mam Talent!”:

00:00 / 00:00

Festynowi towarzyszą występy na scenie i stoiska z rękodziełem, historycznymi pamiątkami oraz atrakcjami dla dzieci. Z kolei seniorzy mogli się bezpłatnie przebadać:

FOP
00:00 / 00:00

Wyjazdowe Studia Radia Olsztyn w Lidzbarku Warmińskim było od 10 do 16, a w Kętrzynie pozostanie do 18.

(kdym/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider
W Niedzieli Odkrywców od godziny 11 zapraszamy na wyprawę do bunkrów pod Piszem. Przewodnikiem będzie Małgorzata Zbrożek

Coraz popularniejsza staje się turystyka militarna. W Niedzieli Odkrywców zapraszamy na taka właśnie wyprawę. Odwiedzimy Piską Pozycję Ryglową (Johannisburg-Riegel) na Wzgórzu Snopkowskim. Zaczęła powstawać w latach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV