Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykolejnie pociągu w okolicach Wydmin

Wykolejony pociąg pomiędzy Giżyckiem a Ełkiem, w okolicach Wydmin. Fot. Anna Karpacz

Żywica, która wyciekła z cystern wykolejonego pociągu między Giżyckiem a Ełkiem, nie zagraża ludziom ani środowisku.

Wypadek wydarzył się po północy w okolicy miejscowości Wężówka niedaleko Wydmin. Nikt nie został ranny, ale z 31 wagonów, które były w składzie pociągu, przewróciło się 8 cystern z żywicą mocznikową. Z dwóch żywica wyciekła – z jednej cysterny prawie wszystko. W wypadku nikt nie został ranny.

O szczegółach opowiada starszy brygadier Jerzy Dukiel – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

00:00 / 00:00

Dowódca Straży Pożarnej w Giżycku Krzysztof Kłok poinformował, że prace na miejscu wypadku rozpoczęła już specjalna komisja, która bada przyczyny wykolejenia się wagonów.

00:00 / 00:00

Trasa kolejowa może być zablokowana nawet przez 4 dni. Kolej wprowadziła komunikację zastępczą – pasażerowie pociągów jadących z Olsztyna do Białegostoku i z Białegostoku do Trójmiasta czy Szczecina, przesiadają się do autobusów. Szczegóły w relacji Leszka Tekielskiego.

00:00 / 00:00

………………………………………….

Informacja PKP Intercity

Ełk – Giżycko. Czasowe zmiany w kursowaniu pociągów

Pociągi TLK kursują zgodnie ze zmienioną organizacją ruchu. Na odcinku Ełk – Giżycko – Ełk na pasażerów składów do Trójmiasta, Szczecina, Białegostoku i Wrocławia czekają autobusy komunikacji zastępczej.

………………………………………….

(mkłod/wchr/akarp/ltek/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, Wydminy
Zginął pod kołami pociągu

Pod kołami pociągu zginął w nocy mężczyzna. Było to około godziny 1:00 w Sątopach Samulewo - poinformował Henryk Sołodki z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Policjanci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV