Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykroczenie 50+ nie dotyczy tylko młodych kierowców. W Elblągu od początku roku 150 osób straciło prawo jazdy

Fot. Fotolia.com

Tylko w jednym dniu czwórka kierowców z powiatu elbląskiego straciła na trzy miesiące prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. To oznacza, że każdy z nich co najmniej dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość 50 km/h. Oprócz tego dostali po 10 punktów karnych, zapłacą też po 400 zł kary.

Od początku 2019 roku tylko w Elblągu 150 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji, który przy okazji obala pewien mit.

Jak wynika z policyjnych danych wykroczenie 50+ nie dotyczy tylko młodych kierowców. Prędkość przekraczają wszystkie kategorie wiekowe kierujących. Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze.

Mimo tej wiedzy i surowych kar, wciąż znajdują się kierowcy, którzy narażają zdrowie i życie innych ludzi. Policjanci ostrzegają przed brawurą i zapewniają, że kontrole prędkości są jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez drogówkę.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kierowca, pomiar prędkości
Kolizja na obwodnicy Ostródy. Zderzyły się trzy samochody

Zablokowany jest jeden pas ruchu, na obwodnicy Ostródy w kierunku Olsztyna. Zderzyły się tam dwa auta osobowe i samochód ciężarowy. Na szczęście nikt nie został ranny....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV