Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzał kredyty, a w domu miał arsenał broni

Mężczyzna miał w domu arsenał broni, fot. KWP

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o wyłudzanie kredytów. Dodatkowo w trakcie przeszukania jego mieszkania okazało się, że posiada 5 sztuk broni bez wymaganego zezwolenia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mrągowskiej komendy zatrzymali  62-letni mężczyznę prowadzącego działalność gospodarczą podejrzanego o wydawanie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach osobom, które nigdy u niego nie pracowały.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość osób, które wykorzystały zaświadczenia i przedłożyły je w banku, by uzyskać kredyty, których nie zamierzali spłacać. Wstępnie z zebranych materiałów wynika, że oszust mógł w ten sposób wyłudzić kwotę bliską 300 tysięcy złotych.

We wtorek (26.09.) funkcjonariusze dokonali przeszukania jego domu. Odkryli, że mężczyzna ma 5 sztuk broni krótkiej bez wymaganego zezwolenia. Jeszcze tego samego dnia  trafił do policyjnego aresztu.

Za wyłudzanie kredytów grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dodatkowo za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Redakcja: ASocha/KWP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kredyty
Wyłudzali kredyty z firmy finansowej. „Zarobili” prawie 200 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 3 osoby, które wyłudziły z firmy finansowej ponad 180 tysięcy złotych. Grupa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV