Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzali kredyty z firmy finansowej. „Zarobili” prawie 200 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 3 osoby, które wyłudziły z firmy finansowej ponad 180 tysięcy złotych. Grupa posługiwała się skradzionymi dokumentami oraz podrabiała podpisy i zaświadczenia o zarobkach.

Jak ustalili funkcjonariusze „mózgiem” całego przedsięwzięcia była 54-letnia pracownica firmy finansowej udzielającej kredyty. Mieszkanka Olsztyna przedkładała dwóm mężczyznom w wieku 34 i 52 lat umowy kredytowe, na podstawie których udzielała im pożyczek gotówkowych. Za każdym razem przedkładali inne dowody osobiste. Łącznie wykorzystali dane 49 osób z całego kraju. Na podstawie dokumentów oszustka za każdym razem pozytywnie rozpatrywała wnioski o udzielenie pożyczki i wypłacała mężczyznom gotówkę, którą się później dzielili.

Działająca od grudnia zeszłego roku grupa przestępcza zdążyła wyłudzić od firmy kredytowej ponad 180 tysięcy złotych. Do zbadania autentyczności podpisów na zawartych umowach powołano biegłego z zakresu grafologii, który potwierdził, że podpisy na umowach zostały sfabrykowane. Jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

Cała trójka usłyszała zarzut oszustwa kredytowego, do którego się przyznała. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Autor: B.Gajlewska

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszustwo, kredyty
Prawie 2 miliony złotych dla 8 samorządów z Warmii i Mazur. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność domów i klubów seniora

30 milionów złotych przeznaczył w tym roku resort rodziny, pracy i polityki społecznej na program Senior Plus. Dziś (4 lipca) w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie 8...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV