Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzali pieniądze z instytucji finansowych

Ponad 35 tysięcy złotych – tyle pieniędzy udało się wyłudzić z instytucji finansowych w Lidzbarku Warmińskim. Odpowiada za to 7 osób, którym postawiono 13 zarzutów.

Wyłudzenie kredytów było możliwe dzięki 30-latce, która pracowała w jednej z firm pożyczkowych – wyjaśnia aspirant Monika Klepacka z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego lidzbarskiej komendy na trop nielegalnego procederu wpadli na przełomie sierpnia ub. roku. Ustalili, że 30-latka, pracująca w jednej z firm pożyczkowych fałszując umowy pożyczek pieniężnych wyłudzała kredyty w instytucjach bankowych i pożyczkowych na terenie powiatu lidzbarskiego m.in. na zakup sprzętu elektronicznego. Na pomysł nielegalnego procederu wpadł partner mieszkanki miasta. Namówił on kolejne osoby, którym 30-latka poświadczała nieprawdę w wystawianych dokumentach o zatrudnieniu niezbędnych do uzyskania kredytu. Na podstawie tych dokumentów, wyłudzano z banków i instytucji finansowych pożyczki i kredyty.  Za swoje „usługi” kobieta pobierała dodatkowe prowizje.

W tej sprawie funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzenia, oprócz głównej podejrzanej, także trzech mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 29 do 66 lat. Wszyscy oskarżeni przyznali się do przestępstwa, część z nich poddała się dobrowolnej karze.

 

(kmp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kredyty, oszuści, Wyłudzanie
Za poduszkę i kołdrę mogła stracić mieszkanie

Mieszkanka Biskupca mogła stracić swoje mieszkanie przez poduszkę i kołdrę. Taki prezent Monika Kowalska miała dostać za użyczenie swojego mieszkania do prezentacji pościeli. Po jakimś czasie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV