Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudził sto tysięcy złotych i był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkańcowi Pisza grozi 8 lat więzienia

Mieszkaniec Pisza wyłudził sto tysięcy złotych od kilkunastu osób na terenie całego kraju. 34-latek sprzedawał sprzęt elektroniczny nie dostarczając go kupcom. Był fikcyjnym przedstawicielem handlowym, pośredniczył też w rzekomym handlu samochodami.

Mężczyzna wyłudził także blisko 60 tysięcy złotych od kobiety na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitację, do których nigdy nie doszło. 34-latek usłyszał 11 zarzutów – mówi oficer prasowy piskiej policji komisarz Anna Szypczyńska.

00:00 / 00:00

Akt oskarżenia dotyczy przestępstw popełnionych na przestrzeni ostatnich czterech lat. Sprawa wyszła na jaw dzięki mieszkańcowi Pisza, który złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, do którego doszło na początku 2016 roku w Warszawie. Pokrzywdzony został oszukany przez 34-latka. Ustnie zawarł z nim umowę na zamianę telefonów komórkowych. Oszust otrzymał od pokrzywdzonego aparat telefoniczny, ale w zamian nie przekazał mu swojego.

Jednego z przestępstw oszust dokonał na terenie Giżycka i Orzysza. Pożyczył od jednej z mieszkanek gminy 60 tysięcy złotych na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitację, do których w rzeczywistości nie doszło.

W akcie oskarżenia pojawił się także zarzut dotyczący uchylania się 34-latka od obowiązku alimentacyjnego. Podejrzany usłyszał jedenaście zarzutów. Za ich popełnienie grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Zatrzymany został na terenie Wielkiej Brytanii. Obecnie przebywa w zakładzie karnym.

 

Autor: B. Gajlewska/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, wyłudzenie, podejrzany, Europejski Nakaz Aresztowania.
Leki na niepłodność kupowali na fałszywe recepty wystawione na kombatantów. Oszuści z zyskiem sprzedawali je za granicą

Olsztyńscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępstw gospodarczych zatrzymali dwóch mieszkańców województwa pomorskiego, którzy w ciągu 2 lat oszukali kilkadziesiąt aptek, kupując lekarstwa na fałszywe recepty....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV