Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzili samochody i elektronarzędzia za ponad milion złotych. Trafią przed sąd

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do olsztyńskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom podejrzanym m.in. o wyłudzenia samochodów dostawczych i elektronarzędzi ma Warmii i Mazurach oraz Pomorzu. Łączna wartość skradzionych rzeczy to 1 mln 300 tys. zł.

55-letni Roman K. usłyszał 19 zarzutów oszustw, których miał dokonać z innymi osobami. 37-letniemu Krzysztofowi O. postawiono natomiast 20 zarzutów – oprócz oszustw, również włamania do mieszkania. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa i paserstwa.

W stosunku do pięciu podejrzanych zastosowano w toku śledztwa tymczasowe aresztowanie. Tylko jedna z osób podejrzanych nie była wcześniej karana.

Natomiast trzy inne – w tym Roman K. i Krzysztof O. – zarzucanych im czynów dopuścili się w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym oszustwa

– poinformowała prokuratura.

Według śledczych, część podejrzanych przyznała się całkowicie lub częściowo do winy. Udało się również odzyskać cześć wyłudzonych rzeczy. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Autor/redakcja: P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, kradzież, Warmia i Mazury, Pomorze, samochody, wyłudzenia, podejrzani
Zabił z zimną krwią, mógł planować kolejne zbrodnie. 23-latkowi z Olsztyna grozi dożywocie

Morderca 89-letniego mężczyzny użył broni, którą każdy może kupić. „Gazeta Olsztyńska" spekuluje o planowanych przez niego kolejnych zbrodniach. Pod koniec maja przy ulicy Głowackiego w Olsztynie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV