Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wynajmował mieszkania, by je okradać. Wpadł, gdy wrócił po plecak


Wynajmował mieszkania na kilka dni, nie płacił czynszu, a potem je okradał – policjanci zatrzymali 29-latka na gorącym uczynku.
Na komendę zgłosił się jeden z pokrzywdzonych. Mężczyzna wynajął w Olsztynie mieszkanie Szymonowi P. i stracił z nim kontakt. 29-latek przesłał telefonicznie potwierdzenie wysłania przelewu za wynajem. Pieniądze jednak nigdy nie dotarły na konto właściciela. Dodatkowo z mieszkania zginęły telewizor i router.

 

Sprawca kradzieży zostawił w mieszkaniu  plecak, po który wraz z kolegami wrócił po kilku godzinach. Powrót 29-latka zauważył właściciel lokalu, który zamknął drzwi od mieszkania i powiadomił policjantów.

– Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali w policyjnym areszcie całą trójkę – mówi młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z komendy miejskiej policji w Olsztynie.

Jak ustalono mężczyzna działał nie tylko na Warmii i Mazurach. Policjantom udało się odzyskać dwa telewizory, które Szymon P. oddał w zastaw do olsztyńskich lombardów. Za kradzież mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Autorka: K.Piasecka
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
ks. Adrian Bienasz: rób szalone rzeczy, z Panem Bogiem się uda

Cykl audycji o fenomenie pokolenia ukształtowanego przez św. Jana Pawła II. Zaprasza Grzegorz Kasjaniuk. Gościem w audycji jest ks. Adrian Bienasz, proboszcz parafii pw. św. Anny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV