Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyniki wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów!

Wyniki wyborów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów na Warmii i Mazurach.

Prezydenci miast

Elbląg
Będzie druga tura. Urzędujący prezydent Elbląga Jerzy Wilk i Witold Wróblewski przeszli do drugiej tury wyborów prezydenta miasta – poinformowała Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu na podstawie nieoficjalnych danych ze wszystkich obwodów. Według tych danych, starający się o reelekcję Jerzy Wilk z PiS zdobył 37,25% głosów. Startujący z własnego komitetu, popierany przez PO i PSL, Witold Wróblewski otrzymał 31,01% głosów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Edmund Szwed (Obywatelski Elbląg) – 12,29%., Janusz Nowak (SLD) – 10,03%, Cezary Balbuza (Elbląski Komitet Obywatelski) – 3,77%, Robert Grabowski (Elblążanie Razem) – 3,30% i Adrian Meger (Kongres Nowej Prawicy) – 2,34% głosów.

Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu ogłosiła również oficjalne wyniki głosowania do tamtejszej rady miejskiej. Najwięcej 13 mandatów zdobyło PiS, które będzie miało większość w 25-osobowej radzie. 8 mandatów uzyskała PO, SLD – 3, a komitet Wróblewskiego zdobył 1 mandat.

Ełk
Nie będzie drugiej tury. Obecny prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz zdecydowanym faworytem wyborów samorządowych na Warmii i Mazurach. Jak wynika z danych z większości ełckich komisji wyborczych zdobył ponad 77% głosów i wygrywa wybory prezydenta Ełku już w pierwszej turze, pokonując czterech rywali.

Olsztyn
Będzie druga tura. Miejska Komisja Wyborcza w Olsztynie podała wyniki głosowania po podliczeniu 97% protokołów. Największe poparcie uzyskał Czesław Jerzy Małkowski 39,58% głosów, przed Piotrem Grzymowiczem 25,43%, Obaj zmierzą się w drugiej turze. Iwona Arent 11,27%, Anna Wasilewska 10,69%, Andrzej Ryński, 7,44%, Marcin Adamczyk 3,03%, Andrzej Maciejewski 2,85%.

Burmistrzowie

Barczewo – burmistrzem Lech Nitkowski
W Barczewie wygrał obecny burmistrz Lech Nitkowski (Komitet Wyborczy platforma Obywatelska RP), który uzyskał  2987 głosów (51,62%). Pokonał Andrzeja Maciejewskiego (Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni w Gminie Barczewo) – 2006 głosów (34,66%) i Aleksandra Józefa Wrzoska (Komitet Wyborczy Wyborców Integracja – na rzecz Gminy Barczewo) – 794 głosy (13,72%).

Bartoszyce
Po trzech kadencjach z fotelem burmistrza Bartoszyc żegna się Krzysztof Nałęcz startujący z komitetu Niezależność. Uplasował się na czwartym miejscu przegrywając z Wojciechem Prokockim, Piotrem Petrykowskim i Wiolettą Machniewską. Do drugiej tury wyborów na burmistrza Bartoszyc wejdą dotychczasowy starosta powiatu Wojciech Prokocki oraz Piotr Petrykowski.

Biała Piska
W Białej Piskiej dogrywka. W drugiej turze zmierzą się Beata Sokołowska, która uzyskała 22,62% głosów i dotychczasowy wiceburmistrz Wojciech Zbigniew Stępniak z poparciem 49,25%.

Biskupiec – burmistrzem Kamil Mieczysław Kozłowski
W Biskupcu w pierwszej turze wygrywa Kamil Mieczysław Kozłowski (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe) – 3674 głosy (55,82%), który pokonał Jana Maścianicę (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Dobre Biskupiec) – 1134 głosy (17,23%), Radosława Blocha – 989 głosów (15,03%) i Leszka Karola Smolisa (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem) – 785 głosów (11,92%).

Bisztynek
W Bisztynku mieszkańców czeka druga tura między Markiem Dominiakiem a Zbigniewem Filipczykiem.

Braniewo
W Braniewie będzie druga tura. Urzędujący burmistrz Henryk Mroziński zmierzy się z Moniką Trzcińską.

Dobre Miasto
W Dobrym Mieście wybory mogą zakończyć się w pierwszej turze. Obecny burmistrz Stanisław Trzaskowski prawdopodobnie wygrał o włos, zdobywając 50,8 procent głosów.

Działdowo
W Działdowie burmistrz Bronisław Mazurkiewicz zmierzy się z Grzegorzem Mrowińskim, który ma poparcie na poziomie 47%. Na Mazurkiewicza głosowało 31% mieszkańców Działdowa.

Frombork

W pierwszej turze wygrała dotychczas urzędująca burmistrz Małgorzata Wrońska.

Giżycko
Na drugą turę zanosi się w Giżycku. Wojciech Iwaszkiewicz zdobył 45% głosów, a dotychczasowa burmistrz Jolanta Piotrowska ma nieco ponad 27% poparcia.

Gołdap
Potwierdziły się informacje o przegranej rządzącego miastem przez cztery kadencje burmistrza Gołdapi Marka Mirosa. Marek Miros zdobył 3241 głosów, a jego przeciwnik Tomasz Luto 4016 głosów. Zwycięzca ma 36 lat, jest bezpartyjny i pracuje w Straży Granicznej.

Górowo Iławeckie

Według nieoficjalnych wyników, burmistrzem Górowa na drugą kadencję pozostanie Jacek Kostka. Zdeklasował swojego kontrkandydata Jerzego Bubełę, zdobywając 65% głosów. Frekwencja wyborcza w Górowie Iławeckim wyniosła 60%.

Iława
W Iławie będzie druga tura. 42% głosów zdobył Adam Żyliński. Bernadetta Hordejuk ma poparcie 24% wyborców. Najwięcej mandatów do rady miasta zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Adama Żylińskiego.

Kętrzyn

Drugiej tury najprawdopodobniej nie będzie w Kętrzynie. Obecny burmistrz Krzysztof Hećman uzyskał poparcie 57% mieszkańców.

Kisielice
W wyborach na burmistrza w Kisielicach w powiecie iławskim w pierwszej turze zwyciężył Rafał Ryszczuk. Frekwencja w gminie wyniosła ponad 52%.

Korsze
Walka o fotel burmistrza Korsz rozstrzygnie się między Ryszardem Ostrowskim, a Aliną Janiszewską.

Lidzbark Warmiński
W Lidzbarku Warmińskim odbędzie się druga tura wyborów. Obecny burmistrz Artur Wajs powalczy z Jackiem Wiśniowskim.

Lidzbark Welski

W Lidzbarku Welskim w powiecie działdowskim w drugiej turze zmierza się Maciej Sitarek i dotychczasowy burmistrz Jan Rogowski.

Lubawa
W Lubawie w wyborach na burmistrza zwyciężył dotychczasowy burmistrz Maciej Radke, który uzyskał 72,74% głosów. Frekwencja w mieście wyniosła 47,18%.

Mikołajki
Znamy oficjalne wyniki wyborów w Mikołajkach. Nowym burmistrzem zostanie Piotr Jakubowski, który uzyskał 69% poparcia.

W radzie gminy 13 na 15 radnych jest z komitetu nowo wybranego burmistrza Piotra Jakubowskiego. Frekwencja w Mikołajkach wyniosła 48,8%.

Miłakowo
Nowym burmistrzem Miłakowa został dotychczasowy włodarz Aleksander Gawryluk. Uzyskał 63% poparcia. W radzie miasta większość, bo 9 mandatów, zdobył komitet Aleksandra Gawryluka. 3 mandaty – KWW Stowarzyszenie Ojca Włodyki i po jednym mandacie 3 kandydaci niezależni. Frekwencja w Miłakowie wyniosła 48,3%.

Miłomłyn
W Miłomłynie nowym burmistrzem będzie Stanisław Siwkowski, który uzyskał 58% głosów. Natomiast w 15-osbowej radzie miasta jego komitet będzie miał tylko 4 mandaty. Najwięcej 7 mandatów uzyskał komitet jego konkurenta, Pawła Jaskółowskiego. Frekwencja w Miłomłynie wyniosła 53,77%.

Młynary
Zmiana w Młynarach. W pierwszej turze burmistrzem został Marek Misztal.

Morąg
Znamy oficjalne wyniki wyborów w Morągu. Burmistrzem po raz kolejny został Tadeusz Sobierajski. Poparło go 59,3% wyborców.

W Radzie Miasta w Morągu większość uzyskał komitet burmistrza Tadeusza Sobiejarskiego Zgoda i rozwój. Dostali 13 na 21 możliwych mandatów.

Mrągowo
W Mrągowie rozegra się druga tura wyborów na burmistrza. Zmierzą się w niej obecna burmistrz Otolia Siemieniec, która uzyskała 35,9%głosów i Waldemar Cybul, którego poparło 17,6% wyborców.

W Radzie Miasta Mrągowa najwięcej mandatów będzie miał Komitet Wyborczy Mrągowska Wspólnota Samorządowa Otolii Siemieniec – zdobył 7 mandatów w 21-osobowej radzie.

Nidzica
W Nidzicy walkę o fotel burmistrza prawdopodobnie wygrał konkurent obecnego burmistrza Jacek Kosmala. Prawdopodobnie nie będzie tam drugiej tury wyborów.

Nowe Miasto Lubawskie
Znamy oficjalne wyniki wyborów w Nowym Mieście Lubawskim. Jedynym kandydatem był obecny burmistrz Józef Blank i pozostanie na stanowisku. 2936 mieszkańców poparło jego kandydaturę, a 696 głosowało przeciw. Frekwencja w mieście wyniosła 42,9%.

Większość w radzie miasta uzyskał Komitet Wyborczy Z mieszkańcami. Obsadzą 13 z 15 stanowisk.

PSL obejmie aż 3/4 mandatów w tamtejszej radzie powiatu. W 17 osobowej radzie powiatu PSL obejmie 13 mandatów i zwiększy swój stan posiadania o blisko 100%. Trzy mandaty weźmie Porozumienie Samorządowe (zbliżone do Platformy Obywatelskiej), zaś jeden mandat przypadnie lokalnemu ugrupowaniu Nasz Powiat.

Olecko
W Olecku na stanowisku pozostanie obecny burmistrz Wacław Olszewski, który według nieoficjalnych wyników zdobył 54 %.

Olsztynek
W Olsztynku też prawdopodobnie będzie druga tura. Burmistrz Artur Wrochna otrzymał około 45% głosów, a Jerzy Tytz – ma około 43% poparcia.

Ostróda
W drugiej turze wyborów zmierzą się obecny burmistrz Czesław Najmowicz, który uzyskał 26% głosów oraz były burmistrz Olgierd Dąbrowski, na którego oddało głos 22% mieszkańców.

W wyborach do ostródzkiej Rady Miasta najwięcej, bo 5 mandatów uzyskał komitet wyborczy wyborców Olgierda Dąbrowskiego. 4 mandaty zdobyli przedstawiciele komitetu Dobro Wspólne, a 3 mandaty Prawo i Sprawiedliwość. Frekwencja w Ostródzie wyniosła nieco ponad 42%.

Orneta
Według nieoficjalnych danych Ireneusz Popiel zostanie na stanowisku burmistrza Ornety.

Orzysz
W Orzyszu o fotel burmistrza powalczą w drugiej turze Zbigniew Włodkowski, który uzyskał 41,03% głosów i Jan Aleszczek z 26,22%. Frekwencja wyniosła powyżej 50%.

Pasłęk

W Pasłęku wygrał burmistrz Wiesław Śniecikowski.

Pasym
W drugiej turze w Pasymiu spotkają się Bernard Mius i Cezary Łachmański.

Pieniężno
W Pieniężnie na trzecią kadencję wybrany został burmistrz Kazimierz Kiejdo.

Pisz
W Piszu druga tura wyborów prawdopodobnie rozegra się pomiędzy obecnym burmistrzem Janem Alickim a Andrzejem Szymborskim.

Reszel

W Reszlu burmistrzem pozostaje Marek Janiszewski z 62% poparciem.

Ruciane-Nida
W Rucianem-Nidzie także będzie druga tura – zmierzą się obecny burmistrz Zbigniew Opalach z Piotrem Felińskim.

Ryn
W Rynie wygrał dotychczasowy burmistrz Józef Karpiński z poparciem 64,17%. Najwięcej, bo 10 mandatów na 15 przypadło radnym z Komitetu Józefa Karpińskiego. Frekwencja wyborcza wyniosła 47,85%.

Sępopol
W Sępopolu dojdzie prawdopodobnie do drugiej tury, a będą w niej rywalizowali Grzegorz Mucha i Irena Wołosiuk.

Sorkwity
W Sorkwitach w wyborach wzięło 59,8% uprawnionych do głosowania wyborców. W głosowaniu na wójta odbędzie się jednak druga tura. Nowy włodarzem zostanie albo Józef Maciejewski, który uzyskał prawie 50% głosów, albo Piotr Wołkowicz.

10 na 15 mandatów w Radzie Gminy Sorkwity ma komitet Józefa Maciejewskiego.

Susz
56% głosów zebrał dotychczasowy burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski i zostanie na stanowisku.

Szczytno
W Szczytnie na razie na prowadzeniu jest obecna burmistrz Danuta Górska, drugi jest Henryk Żuchowski, ale zanosi się na drugą turę wyborów.

Tolkmicko
W powiecie elbląskim Andrzej Lemanowicz pozostanie burmistrzem Tolkmicka. Nie miał rywali w wyborach, ale – jak przyznaje – wcale nie było łatwiej niż wtedy, gdy trzeba się mierzyć z konkurencją. Andrzej Lemanowicz dziękował wyborcom za 80% poparcie.

Węgorzewo
W Węgorzewie także ma być druga tura. Wystartują w niej obecny burmistrz Krzysztof Piwowarczyk i Agnieszka Szałko.

Zalewo
Nie będzie drugiej tury wyborów w Zalewie. Z wynikiem ponad 60% procent głosów wygrywa Marek Żyliński – dotychczasowy burmistrz.

Wójtowie

gmina Banie Mazurskie
W drugiej turze wyborów na wójta gminy Banie Mazurskie zmierzą się Łukasz Kuliś i Jan Sobuta.


gmina Bartoszyce

W gminie Bartoszyce po raz trzeci wójtem będzie Jadwiga Gut. Ponad 300 głosami pokonała jedynego rywala Władysława Bogdanowicza, uzyskując ponad 50% poparcia.

gmina Biskupiec Pomorski
Dogrywka odbędzie się w gminie Biskupiec Pomorski. Tam Grzegorz Witkowski zmierzy się z Arkadiuszem Dobkiem.

gmina Braniewo
Ponad 67% głosów zdobył rządzący gminą wójt Tomasz Sielicki.

gmina Budry
Wójtem gminy Budry w powiecie węgorzewskim, będzie nadal Józef Markiewicz.

W Radzie Gminy 5 przedstawicieli będzie miał Komitet Wyborczy Wyborców Budry 2014, 2 głosy – Komitet Wyborczy PiS oraz Czas Na Zmiany w Pawłowie. Będzie także jeden reprezentant Komitetu Wyborczego Wyborców Więcki dla Wszystkich.

gmina Dywity
W Dywitach wójtem ponownie będzie Jacek Szydło, który zdobył 52% głosów. Jego rywal Henryk Pach uzyskał 48% poparcia.

gmina Dubeninki

Wójtem gminy Dubeninki został Ryszard Zieliński, który uzyskał 70% poparcia mieszkańców.

Większość w radzie gminy mają przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Zielińskiego – 9 osób w 15-osobowym składzie. 4 radnych ma komitet NGO, a po jednym przedstawicielu komitety SLD Lewica Razem oraz Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy.

gmina Działdowo
W Działdowie o fotel wójta będą rywalizowali obecny wójt Paweł Cieśliński oraz Krystian Chyliński.

gmina Dźwierzuty
Dotychczasowy wójt Dźwierzut Czesław Wierzuk przegrał wybory. Nowym wójtem będzie Marianna Szydlik.

gmina Elbląg
Według wciąż nieoficjalnych wyników, wójtem gminy Elbląg pozostaje Genowefa Kwoczek.

gminie Ełk
Urzędujący wójt Antoni Polkowski zmierzy się z zastępcą wójta gminy Wieliczki Tomaszem Osewskim.

gmina Gietrzwałd
W Gietrzwałdzie w powiecie olsztyńskim będzie druga tura wyborów na wójta gminy. Zmierzą się Marcin Sieczkowski, który uzyskał 37,2% i Mieczysław Ziółkowski z 26,3% poparciem.

gmina Giżycko
W drugiej turze o fotel wójta powalczą Marek Jasudowicz, który uzyskał 41% poparcia i dotychczasowy wójt Andrzej Sieroński z 38 proc. Najwięcej mandatów w radzie gminy uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Kochamy Mazury – Dobro Wspólne.

gmina Godkowo
Będzie druga tura. W gminie Godkowo do dogrywki staną obecny wójt Janusz Grzywalski i Andrzej Bondaruk.

gmina Grodziczno
Największą niespodzianką była porażka Kazimierza Konicza, wójta gminy Grodziczno. Pokonał go w pierwszej turze Tomasz Szczepański.

gmina Górowo Iławeckie
W gminie wiejskiej Górowo Iławeckie wójtem pozostaje na trzecią kadencję Bożena Olszewska-Świtaj.

gmina Gronowo Elbląskie
W gminie Gronowo Elbląskie wybory wygrał Marcin Ślęzak

gmina Grunwald
W Grunwaldzie będzie druga tura. O fotel wójta powalczą dotychczasowy włodarz Henryk Kacprzyk, który uzyskał 41% poparcia i Adam Szczepkowski, na którego zagłosowało 26% wyborców. Większość w radzie gminy uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Grunwald, który dostał 5 na 15 mandatów. Frekwencja w gminie Grunwald wyniosła 54,35%.

gmina Iława
wybory wygrał dotychczasowy wójt Krzysztof Harmaciński i radni z jego komitetu zdobyli najwięcej, bo 13 mandatów do rady gminy.

gmina Janowiec Kościelny

W Janowcu Kościelnym, w powiecie nidzickim, padł rekord frekwencyjny – do urn poszło 72,52% wyborców. W pierwszej turze zwyciężyła dotychczasowa wójt Bożena Grochala.

gmina Jedwabno
W gminie Jedwabno będą rywalizowali obecny wójt Krzysztof Otulakowski i Sławomir Ambroziak.

gmina Jeziorany
Dogrywka zapowiada się także w Jezioranach. Tam najwięcej głosów zdobyli Zbigniew Czabrycki i Leszek Boczkowski.

gmina Jonkowo
W Jonkowie dogrywka. W drugiej turze dotychczasowy wójt Wojciech Giecko zmierzy się z Waldemarem Remiszewskim.

gmina Kalinowo
W Kalinowie nie będzie zmian. Jedynym kandydatem był obecny wójt Andrzej Bezdziecki, który pozostanie na stanowisku.

gmina Kętrzyn
W gminie Kętrzyn powalczą obecny wójt Sławomir Jarosik i Paweł Bobrowski.

gmina Kiwity
Drugiej tury nie będzie w gminie Kiwity. Wójtem pozostaje Wiesław Tkaczuk.

gmina Kolno

W gminie Kolno w powiecie olsztyńskim wybory wygrał dotychczasowy wójt Henryk Duda.

gmina Kozłowo
W gminie Kozłowo w powiecie nidzickim zwyciężył dotychczasowy wójt Jacek Jankowski z 55% poparciem.

gmina Kowale Oleckie
W Kowalach Oleckich obyło się bez drugiej tury. W wyborach na wójta zwyciężył Krzysztof Locman.

gmina Kruklanki

W Kruklankach, w powiecie giżyckim, będzie druga tura wyborów na wójta. Zmierzą się w niej Bartłomiej Artur Kłoczko z Komitetu Wyborczego Gmina Kruklanki-Nasza Mała Ojczyzna, który uzyskał 32,9% z Władysławem Gładkowskim z Komitetu Koalicyjnego SLD Lewica Razem, który miał 29,65% głosów. Frekwencja wyniosła 49%.

gmina Kurzętnik
Komisja wyborcza zakończyła prace w Kurzętniku. Nowym wójtem gminy został Wojciech Dereszewski. Dotychczasowego włodarza poparło 66% wyborców.

Większość w radzie gminy uzyskało natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia dostała 12 na 15 mandatów. Frekwencja w Kurzętniku wyniosła 49,9%.

gmina Lelkowo
Wójtem gminy Lelkowo został urzędujący na tym stanowisku od 24 lat Stanisław Popiel.

gmina Lidzbark Warmiński
Wójtem gminy Lidzbark Warmiński będzie Fabian Andrukajtis.

gmina Lubawa

W Lubawie w powiecie iławskim w wyborach na wójta zwyciężył Tomasz Ewertowski z poparciem 70,02%. Frekwencja wyniosła 45,10%.

gmina Lubomino
W Lubominie wójtem został Andrzej Mazur.

gmina Markusy
W gminie Markusy będzie dogrywka między wójtem Wacławem Wielesikiem a Dorotą Wasik.

gmina Milejewo
W gminie Milejewo wygrał Krzysztof Szumała.

gmina Miłki
W Miłkach w powiecie giżyckim wójtem została w pierwszej turze Barbara Mazurczyk z poparciem około 55%.

gmina Mrągowo
Wójtem gminy Mrągowo wciąż będzie Jerzy Krasiński, który zdobył ponad 62,5% głosów. Frekwencja wyniosła 42,33 procent.

W Radzie Gminy większość będzie miał komitet wójta Jerzego Krasińskiego, który uzyskał 8 mandatów w 15-osobowej radzie. W radzie gminy znajdzie się SLD z 3 mandatami, PSL z 2 mandatami oraz Platforma Obywatelska i komitet Piotra Piercewicza – po jednym mandacie.

gmina Nowe Miasto Lubawskie
W drugiej turze zmierzą się Andrzej Andrzejewski, który uzyskał 31% głosów oraz Tomasz Waruszewski, którego poparło niespełna 42% wyborów. Frekwencja w gminie Nowe Miasto Lubawskie wyniosła 51,17%.

W nowomiejskiej Radzie Gminy po 6 mandatów dostaną komitety Tomasza Waruszewskiego oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, 3 mandaty przypadły kandydatom komitetu Ziemia Nowomiejska.

gmina Ostróda
W gminie Ostróda wybory wygrał obecny wójt Bogusław Fijas, który był jedynym kandydatem. Uzyskał prawie 78% głosów. Jego komitet wyborczy zdobył również większość w radzie gminy – obejmie 10 z 15 mandatów. Frekwencja w gminie Ostróda wyniosła 46,5%.

gmina Piecki
W gminie Piecki najwyższe stanowisko zostaje w rękach dotychczasowej wójt Agnieszki Kurczewskiej. Wybory wójta wygrała w pierwszej turze zdobywając 58,35% głosów. Frekwencja w Pieckach wyniosła 51,5%.

gmina Płoskinia
W gminie Płoskinia zwyciężył Zbigniew Kowalski. To będzie jego trzecia kadencja.

gmina Płośnica
Gminę Płośnica czeka druga tura. Obecny wójt Krzysztof Groblewski zmierzy się z Danielem Ligmanem.

gmina Pozezdrze

W gminie Pozezdrze będzie druga tura wyborów na wójta. Zmierzą się w niej Robert Nowacki i Bohdan Mohyła.

W Radzie Gminy 8 przedstawicieli będzie miał Komitet Wyborczy Wyborców Bohdana Mohyły, 4 – komitet Roberta Nowackiego, 2 – komitet Gmina Wspólne Dobro i jednego reprezentanta będzie miał komitet Pawła Rocha.

gmina Prostki
W Prostkach w drugiej turze o stanowisko powalczy obecna wójt Bożena Bagan oraz dawny wójt tej gminy Mirosław Orłowski.

gmina Purda
W Purdzie odbędzie się druga tura. O fotel wójta powalczą Piotr Płoski i Piotr Duda.

gmina Rozogi
W Rozogach wójtem będzie Zbigniew Kudrzycki.

gmina Rybno
W Rybnie wójt Edmund Ligman przegrał ze swoim rywalem Tomaszem Węgrzynowskim.

gmina Rychliki
W gminie Rychliki będzie druga tura między wójtem Henrykiem Kiejdo a Zbigniewem Lichuszewskim.

gmina Sorkwity

Znamy oficjalne wyniki wyborów w Sorkwitach. W głosowaniu na wójta odbędzie się druga tura. Nowy włodarzem zostanie Józef Maciejewski, który uzyskał prawie 50% głosów, albo Piotr Wołkowicz.

10 na 15 mandatów w radzie gminy ma natomiast komitet Józefa Maciejewskiego. W Sorkwitach w wyborach wzięło 59,8% uprawnionych do głosowania wyborców.

gmina Stare Juchy
Na swoim stanowisku pozostaje wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko.

gmina Stawiguda
W Stawigudzie w walce o stanowisko wójta ma się rozegrać druga tura – między Ireną Derdoń a Piotrem Różańskim.

gmina Świętajno
W gminie Świętajno, w powiecie oleckim, będzie dogrywka. W drugiej turze zmierzą się Janina Trus i Andrzej Kisiel. Frekwencja w gminie wyniosła 50,8%.

gmina Szczytno
W Szczytnie wójtem pozostanie Sławomir Wojciechowski.

gmina Wielbark
Gminą Wielbark nadal będzie rządził Grzegorz Zapadka.

gmina Wieliczki
W Wieliczkach, w powiecie oleckim, będzie druga tura wyborów na wójta. Zmierzą się w niej obecny wójt Jarosław Wiesław Kuczyński, który uzyskał 48,16% głosów i Jan Kopiczko z 25,15% poparcia.

gmina Wilczęta
Wójtem gminy Wilczęta będzie Beata Jarosz. Pokonała Bogusława Szczerbę, który był wójtem w latach 2006-2014.

gmina Wydminy
W wyborach na wójta w Wydminach, w powiecie giżyckim, w pierwszej turze zwyciężył Radosław Król.

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe
Andrzej Kozłowski: trzeba natychmiast odbudować zaufanie wyborców

To kryzys państwa - tak profesor Andrzej Kozłowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie komentuje awarię systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej. W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn specjalista...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV