Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypadek amerykańskiego pojazdu wojskowego. Żołnierze jechali na ćwiczenia Saber Strike

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot.mon.gov.pl

Dwóch amerykańskich żołnierzy zostało rannych w wypadku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Brzozie Lubawskie.

Do wypadku doszło przed południem na łuku drogi podczas przejazdu kolumny wojskowej od strony Brodnicy w kierunku Ostródy. Jak informuje młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, jeden z wozów bojowych jadących w kolumnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Ranny został kierowca wozu i jeden z żołnierzy, który ma podejrzenie złamania ręki. Zostali przewiezieni do szpitala.

W miejscu wypadku, które zabezpieczają policja i żandarmeria wojskowa, ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut. Amerykańskie kolumny wojskowe poruszają się w ostatnich dniach po polskich drogach w związku z sojuszniczym ćwiczeniem Saber Strike, odbywającym się do 15 czerwca w państwach bałtyckich i w Polsce.

W ćwiczeniach bierze udział ponad 10 tys. żołnierzy z 22 państw, najliczniej są reprezentowane są siły lądowe Stanów Zjednoczonych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek
Przesłuchanie policjanta, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, zostało przesunięte

Dziś w iławskiej prokuraturze miał być przesłuchany policjant, który jechał pod wpływem alkoholu i spowodował wypadek. Do prokuratury dostarczył  jednak zwolnienie lekarskie i termin przesłuchania przesunięto...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV