Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypadki na drogach Warmii i Mazur

Niebezpiecznie na warmińsko-mazurskich drogach. Od rana było kilka wypadków, w których rannych zostało kilkanaście osób.

Na drodze z Łajs do Unieszewa w powiecie olsztyńskim Ford Focus z nieznanych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Jedna osoba jest ciężko ranna, a cztery mniej poszkodowane. Wszyscy trafili do szpitala w Olsztynie. Na miejscu są policjanci, którzy badają przyczyny wypadku.

Nie ma już utrudnień na drodze krajowej numer 16 w Marcinkowie między Olsztynem a Mrągowem. Przed południem zderzyły się tam dwa samochody. Dwie osoby zostały ranne. Bez problemów kierowcy jadą też obwodnicą Elbląga, gdzie wcześniej na skrzyżowaniu z ulicą Żuławską samochód uderzył w bariery. Rannych zostało 5 osób.

To niestety nie jedyne wypadki w regionie,

Rano na trasie Łajsk – Unieszewo w gminie Olsztynek kierowca forda uderzył w drzewo. Pięć osób, w tym czworo dzieci w wieku 7, 9,11 i 17 lat zostało zabranych do szpitali. Tylko najmłodsze dziecko jechało w foteliku. Pozostałe osoby nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przed godz. 7.00 na trasie Kętrzyn-Nakomiady, kierujący volkswagenem 19-latek uderzył w drzewo. Trafił do szpitala w Mrągowie z obrażeniami głowy, rąk i nóg.

Dwie godziny później, w Olsztynie na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi. Do szpitala na obserwację trafiła pasażerka volkswagena. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Natomiast wczoraj wieczorem na oznakowanym przejściu dla pieszych w Kętrzynie samochód potrącił dwóch chłopców – 14-to i 16-latka. Nastolatkowie zostali przewiezieni do szpitali w Olsztynie i Biskupcu. Kierowca był trzeźwy.

 

(kan/gol/kpias/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Andrzej Kobylarz: Czynszowe zadłużenie Elbląga to złożony proces

Na 21 milionów złotych zalegają z płaceniem czynszu mieszkańcy Elbląga. To najbardziej zadłużone pod tym względem miasto na Warmii i Mazurach. Zaległości całego województwa to 26...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV