Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypoczynek nad Krutynią pod okiem policji

Rzeka Krutynia w Nowym Moście, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Policja z Mrągowa wyznaczyła patrol, który ma pilnować porządku na popularnym szlaku kajakowym rzeki Krutyni.

Policjanci sprawdzą między innymi trzeźwość kajakarzy. Gdy będzie trzeba policjanci będą karali mandatami tych, którzy hałasują, piją, czy śmiecą na Krutyni. Patrole będą tam tak długo, jak długo będzie ruch turystyczny – zapowiedziała podinspektor Anna Fic, rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji.

Kontrolowani będą także przedsiębiorcy, którzy trudnią się przewożeniem łodziami turystów. Policjanci będą sprawdzać wyposażenie łodzi i kajaków w sprzęt ratunkowy, będą kontrolować, czy pływający kajakami bądź łodziami mają pojemniki lub worki na odpady, tak by nie zaśmiecali szlaku krutyńskiego – dodała Anna Fic.

Policja zapowiedziała, że patrolowany będzie odcinek rzeki z miejscowości Krutyń do Młyna, gdzie jest śluza, a następnie od Młyna przez miejscowość Rosocha do Ukty. Szlak Krutyni należy do najpiękniejszych i zarazem najpopularniejszych szlaków kajakowych w kraju. Dotychczas żadna ze służb nie kontrolowała w sposób regularny tego, co się działo na rzece. (PAP/wch/bsc)

Kajakarze nad Krutynią, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzeka
Wyjątkowa wystawa w olsztyńskim Starostwie Powiatowym

Zdjęcia na ścianach umilają czas oczekującym na załatwienie sprawy - na taki pomysł wpadli pracownicy Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Fotografie "Źródła rzeki Łyny" zdobią korytarze starostwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV