Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypoczywający na Mazurach mogą czuć się bezpieczniej. Karetki wodne ruszyły na jeziora w regionie

Fot. Ł. Węglewski

Sezon rozpoczęło pięć ekip wodnych karetek na specjalnie przystosowanych do tego łodziach. NFZ zabezpieczył całodobowo funkcjonowanie wodnych zespołów ratownictwa medycznego na jeziorach w okolicach Giżycka, Mikołajek, Iławy, Rynu i Sztynortu.

Są to tak zwane zespoły podstawowe składające się z ratowników medycznych i pielęgniarek systemu medycznego. Ich zadanie to udzielanie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia – informuje Magdalena Mil z Warmińsko-Mazurskiego NFZ.

Kiedy widzimy, że dzieje się coś niebezpiecznego na wodzie, możemy zadzwonić pod standardowy numer alarmowy i wezwać pomoc

– dodała Magdalena Mil.

Żeby wezwać taką pomoc, wystarczy zadzwonić pod standardowy numer 112. W razie niebezpieczeństwa na wodzie można też dzwonić pod numer alarmowy 601 100 100. Ratownicy będą czuwać na jeziorach do końca września.

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, jezioro, karetki wodne
Pijany sternik na jeziorze Roś. Mieszkańca Białej Piskiej zatrzymał wodny patrol

Patrolujący jezioro Roś policjant i ratownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zauważyli łódź, która - jak sądzili - nie miała numeru rejestracyjnego. Z bliska okazało się jednak,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV