Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyrwane kable, skrzywione koła, przekręcona kierownica. Wandale niszczą rowery miejskie

Ruszył Olsztyński Rower Miejski (28 lipca 2018 r.). Fot. Andrzej Piedziewicz

System jednośladów, które można wypożyczyć w stolicy Warmii i Mazur działa od soboty. Niestety część z rowerów została już zniszczona.

O aktach wandalizmu na swoim profilu na Facebooku poinformował prezydent miasta Piotr Grzymowicz. Napisał, że w dziesięciu rowerach wyrwano kable lub zdemontowano oświetlenie, w trzech przypadkach zniszczono uchwyt od smartfona, w dwóch jednośladach skrzywiono przednie koło, a w dwóch kolejnych przekręcono kierownicę i manetki od przerzutek. Jeszcze inny rower stracił sztycę od siodełka. Dodatkowo zgięły też trzy stojaki. Trudno to komentować – napisał Grzymowicz – wszystkie epitety jakie cisną się na usta, nie kwalifikują się cytowania – czytamy na profilu prezydenta Olsztyna.

Czy wandali udało się zatrzymać? Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie powiedział, że funkcjonariusze nie dostali jeszcze takiego zgłoszenia:

Do chwili obecnej policjanci nie przyjęli żadnego zawiadomienia odnośnie zniszczenia mienia, należącego do miasta. W przypadku, kiedy otrzymamy takie zgłoszenie, poczynimy wszelkie starania, aby ująć wandali niszczących rowery miejskie.

00:00 / 00:00

W zależności od wartości strat wandalom za zniszczenie rowerów może grozić grzywna do 500 złotych. Jeśli sprawa zostanie uznana za  przestępstwo wówczas znajdzie swój finał w sądzie.

Na razie system roweru miejskiego w Olsztynie składa się z dziesięciu stacji. Przez pierwsze 30 minut można korzystać z niego za darmo. Każda kolejna minuta jazdy kosztuje pięć groszy. Miasto zakupiło na start 110 jednośladów. Projekt do 2 grudnia jest prowadzony pilotażowo.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kable, wandale, zniszczenia, koła
Wały przeciwpowodziowe na Żuławach Elbląskich wymagają napraw. Konstrukcje uszkodziły bobry

Wody Polskie, a dokładniej Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił przetarg na naprawę wałów przeciwpowodziowych w rejonie Zlewni Elbląg. Napraw wymaga około 30 procent wałów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV