Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysiłek, radość zwycięstwa i łzy porażki – to wszystko można zobaczyć w Urzędzie Wojewódzkim

Wystawa zdjęć z paraolimpiady Robert Szaja w Olecku. Fot. Paraolimpijska.pl

Wysiłek, emocje, radość zwycięstwa i łzy porażki – to wszystko można zobaczyć… w hallu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Jeszcze  nieco ponad tydzień będzie można oglądać wystawę zdjęć z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Ich autorem jest Robert Szaj z Polskiej Fundacji Paraolimpijskiej.

Wystawa przedstawia zmagania na arenach paraolimpijskich.

– mówi Robert Szaj i dodaje, że olsztyński etap wystawy jest ostatnim w jej podróży po całym kraju. Zbiór zdjęć został bowiem podzielony na kilka modułów, które trafiły do różnych miejscowości.

Prezentowaliśmy ją w kilkunastu miejscach w Polsce, na stałe jest rozstawiona w Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, wystawa w Olsztynie jest ostatnim etapem projektu

– mówi Robert Szaj.

Przypomnijmy, że podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, z medali cieszyli się m.in. reprezentanci Warmii i Mazur: kolarka Anna Harkowska i wówczas – tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo – Patryk Chojnowski.

Wystawę w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie można oglądać do końca przyszłego tygodnia (5 stycznia).

Posłuchaj rozmowy z Robertem Szajem.

00:00 / 00:00

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w paraolimpiada
Paraolimpijczycy wrócili do Polski

Pierwsza z trzech grup polskich paraolimpijczyków w środę (21 września) wróciła do Polski. W tym gronie znalazło się sporo medalistów igrzysk w Rio witanych przez kilkudziesięciu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV