Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysokie noty elbląskej PWSZ w Multirankingu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, fot. M. Stankiewicz

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu otrzymała wysokie noty w międzynarodowym rankingu Multirank.

Zgłosiło się do niego 879 uczelni z 70 krajów, w tym 34 z Polski. Elbląska PWSZ poddała ocenie dwa kierunki: mechanikę i budowę maszyn oraz ekonomię.

W kilku kategoriach otrzymały one najwyższe noty czyli jedynki – wyjaśnia Marta Aniśkowicz rzecznik elbląskiej uczelni. Bardzo dobre i dobre oceny uczelnia dostała za wysoką zatrudnialność absolwentów, współpracę z otoczeniem gospodarczym, dobre studenckie praktyki zawodowe oraz za studenckie firmy spin-off inkubowane w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

00:00 / 00:00

Ranking jest organizowany przez Centra Szkolnictwa Wyższego w Holandii i Niemczech. Porównanie elbląskiej placówki z europejskimi pokazało, że uczelnia wiedzie prym w ofertach pozauczelnianych – dodaje Marta Aniśkowicz.

00:00 / 00:00

Elbląska uczelnia planuje w przyszłym roku poddać ocenie kolejne kierunki. Przypomnijmy, elbląska PWSZ działa od 15 lat. Powstała na bazie oddziału Politechniki Gdańskiej. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PWSZ, multiranking
W Elblągu ruszyła kampania „zachowaj odstęp – wyprzedzaj bezpiecznie”

Tylko jeden kierowca odmówił przyjęcia nalepki z hasłem elbląskiej kampanii Zachowaj Odstęp. To pomysł Zespołu Mobilnej Aktywności i oficera rowerowego Marka Kamma. Chodzi o przypomnienie, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV