Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa „Esencja zgrzytu” w olsztyńskiej Galerii BWA

Fot. FB BWA Olsztyn

„Esencja zgrzytu” to tytuł wystawy, którą od wczoraj możemy oglądać w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Autor, Piotr Nowak, olsztynianin, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a wcześniej Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, od siedmiu lat mieszka w Norwegii.

W Oslo ukończył National Academy of the Arts. Tworzy zarówno na rodzinnej Warmii, jak i w swojej norweskiej pracowni. Za sprawą prezentowanych na wystawie prac, które powstały na przestrzeni 10 lat, artysta pragnie przedstawić uczucie bycia w zawieszeniu, stanie pomiędzy pewnością a zwątpieniem, bezpieczeństwem a niepokojem. Stawia pytania o związki między percepcją a zdolnością ludzkiej wyobraźni, bada granice między sprzecznościami, które drzemią w człowieku.

00:00 / 00:00

Zagadnienia ważne dla artysty, do których konsekwentnie powraca to grawitacja, równowaga, kontrast i objętość. W labiryncie swoich prac artysta zwraca uwagę odbiorcy na istnienie systemów, które warunkują nasz sposób postrzegania.

00:00 / 00:00

Dla Piotra Nowaka w jego twórczości ważna jest różnorodność. Swoje  projekty realizuje przy użyciu takich materiałów, jak metal, kamień, beton, jednak na olsztyńskiej wystawie „rządzi” ceramika.

00:00 / 00:00

Prace Piotra Nowaka  znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych na całym świecie. Artysta reprezentuje Norwegię jako członek Międzynarodowej Akademii Ceramiki. Do Oslo na National Academy of the Arts przyciągnęło go zaplecze techniczne z największymi w Europie piecami ceramicznymi. Ale to niejedyny plus bycia artystą w Norwegii.

00:00 / 00:00

Pierwsza olsztyńska wystawa Piotra Nowaka zatytułowana ”Esencja zgrzytu” potrwa do 27 lipca.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Nowak
Już dziś na Muzycznej Scenie Radia Olsztyn – Piotr Nowak Band

(fot. Facebook) Był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Współtworzył zespoły Breakout oraz Blackout. Po dłuższej nieobecności powrócił na scenę muzyczną nie tylko jako basista, ale też wokalista i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV