Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.2887 CHF: 3.713
USD: 3.7003 GBP: 4.9003
Logowanie
 

Wystawa „Matki Niepokornych”. Wśród 20 bohaterek matki opozycjonistów z Kętrzyna

Wystawa „Matki Niepokornych”, fot. K.Olszewski

„Matki Niepokornych” – to bohaterki wystawy, którą można oglądać w holu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Zdjęcia matek opozycjonistów wzbogacone są fragmentami rozmów i wspomnieniami. Wśród 20 bohaterek są  matki opozycjonistów z Kętrzyna: Tomasza Kosiora i Adama Dydzińskiego.

Oficjalnego otwarcia dokonał wicewojewoda Stanisław Sadowski. Ideą wystawy jest przypomnienie o ogromnym wkładzie kobiet w walce z komunistycznym reżimem i pokazać matki, kobiety, które zawsze były w cieniu, a które miały duży wpływ na postawy mężczyzn.

Obok projektu powstał także okolicznościowy album, który zawiera nie tylko wspomnienia i biogramy dwudziestu Matek Niepokornych, ale również portrety – współczesne i te sprzed blisko 30 lat. Autorami wywiadów są Anna Eliza Wasilewska – historyk archiwista oraz dziennikarze: Wojciech Mucha i Jacek Liziniewicz. Autorem portretów dziennikarz i fotograf – Konrad Falęcki. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja „Rodzice szkole”.

Wystawa będzie można oglądać do 29 września.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Socha
Fotografie: K. Olszewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video
Radio Olsztyn na jubileuszu 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie. Zobacz i posłuchaj

O roli przesłania gietrzwałdzkiego i o sile jednoczącej i pełnej pokoju, płynącej z Gietrzwałdu, której potrzeba w życiu rodzinnym, osobistym i społecznym mówił prymas Polski abp...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV