Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Edwarda, Narcyza, Zbysława
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Wystawa planszowa „Genealogia rodu Nowowiejskich”

Salon muzyczny Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, fot. Zbigniew Ramsko-Kozłowski

Feliks Nowowiejski – najwybitniejszy kompozytor z Warmii, to postać, którą mogliśmy dobrze poznać dzięki licznym ubiegłorocznym wydarzeniom, bowiem – przypomnijmy – rok 2016 był oficjalnym rokiem tego kompozytora.

Ale przecież 2017, to też data skłaniająca do refleksji o autorze „Roty”, gdyż to „okrągła” 140 rocznica jego urodzin. Zachęcam więc wszystkich do odwiedzin domu, w którym się urodził. W Barczewie, w Salonie Muzycznym, który tam się mieści, można oglądać bardzo ciekawie i czytelnie skomponowaną wystawę planszową „Genealogia rodu Nowowiejskich”, którą przybliży nam Magdalena Łowkiel Klimek. – Rozpoczynamy oglądanie od drzewa genealogicznego, od pradziadka Feliksa Nowowiejskiego. Mamy wpis pamiątkowy syna kompozytora Jana Nowowiejskiego, który często bywał w mieście narodzin jego wybitnego ojca. To oczywiście tylko nieliczne fakty, które dzięki wystawie można poznać – warto się nią zainteresować.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobieta wyszła cało z kolizji i chwilę później została śmiertelnie potrącona

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze S22 między Elblągiem a Braniewem. Zginęła 34-latka, która wcześniej wyszła cało z kolizji - mówi podkomisarz Krzysztof Nowacki z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV