Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa „Ruch” w Galerii Iławskiego Centrum Kultury

Swoją najnowszą wystawę zatytułowaną „Ruch” Alfons Kułakowski – postimpresjonista i pejzażysta  – dedykował zmarłemu we wrześniu bratu Mieczysławowi. Można ją oglądać w Galerii Iławskiego Centrum Kultury.

Iława została wybrana przez artystę z namysłem, bo właśnie w Witoszowie pod Iławą w roku 1997 r. Alfons Kułakowski wraz ze starszym bratem osiadał jako repatriant po uzyskaniu polskiego obywatelstwa i przyjeździe do Polski z Kazachstanu  – wyjaśnia Lidia Miłosz dyrektor ICK:

00:00 / 00:00

Podczas wernisażu odbył się pokaz filmu w reżyserii Wojciecha Staronia o Alfonsie Kułakowskim i Mieczysławie Kułakowskim pt. „BRACIA” z udziałem reżysera, który w rozmowie z Tadeuszem Sobolewskim tak mówił o swoim dokumencie: „Bracia sprzeczają się i kochają, ale „muszą być razem. Klucz wizualny do filmu znalazłem właśnie w pokazywaniu braci zawsze razem, nawet gdy są od siebie oddaleni. To mi wiele wyjaśniło. Ta ich relacja cielesna. Jakby byli połączeni niewidzialną linką”.

Wystawa „Ruch” Alfonsa Kułakowskiego dedykowane jego zmarłemu bratu Mieczysławowi jeszcze przez dwa tygodnie w Iławskim Centrum Kultury.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Alfons Kułakowski, Iławskie Centrum Kultury
„Świat” – wystawa malarstwa Alfonsa Kułakowskiego

„Świat” to tytuł wystawy malarstwa Alfonsa Kułakowskiego, którą wczoraj otwarto w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Artysta urodził się w 1927 r. w Osiczynie niedaleko Berdyczowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV