Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa „Terytorium oswojone”

Fot. bwa.olsztyn.pl

Gdyby ktoś zapytał Natalię Bażowską, co dla niej, dla artystki jest najważniejsze, z czego wyrosła, to powiedziałaby: malarstwo. „Moje obrazy w dużym stopniu dzieją się, tworzę je nie tylko intelektualnie, ale pozwalam też działać mojej podświadomości. Jestem przede wszystkim malarką, ale czuję się swobodnie w wielu mediach”.

I o tym możemy przekonać się na najnowszej wystawie w Galerii Sztuki BWA pt. „Terytorium oswojone”.

00:00 / 00:00

Na wystawie można m.in. obejrzeć filmowy zapis projektu artystki pt. „Luna”, w którym Natalia Bażowska podjęła temat relacji między ludźmi i zwierzętami, a konkretnie między człowiekiem i wilkiem:

00:00 / 00:00

Natalia Bażowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest również doktorem psychiatrii. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą.  Wystawę „Terytorium oswojone” w Galerii Sztuki BWA można oglądać do 16 września. Na początku września zaplanowane są również warsztaty z artystką, o czym jeszcze poinformujemy.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w malarstwo, Galeria BWA, Natalia Bażowska
„Terytorium oswojone” oraz „Tam gdzie sowy śpią” w Galerii Sztuki BWA

Wystawa „Terytorium oswojone” Natalii Bażowskiej w Galerii Sztuki BWA powstała z inspiracji przyrodą, bliskością zwierząt, tęsknotą za "utraconym rajem". „Obecność i fizyczna bliskość, cielesne doświadczanie świata,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV