Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawiali i korzystali z fikcyjnych faktur VAT. Skarb Państwa szacuje straty na ponad 28 mln zł

Piramida finansowa. Fot. fotolia

Wspólne działania Komórki Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów oraz funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie doprowadziły do ujawnienia firm, które wystawiały i korzystały z fikcyjnych faktur VAT mających dokumentować obrót elektroniką.

Skontrolowano dziewięć podejrzanych firm, zabezpieczając dokumentację księgową i nośniki informatyczne. Oszustwo jednej z firm oparte było na wykorzystywaniu fikcyjnych faktur, a dalej podatku naliczonego przez kolejne podmioty i legalizowania towarów wprowadzonych do obrotu. Stworzony mechanizm miał pozorować realne działania i utrudnić wykrycie oszustwa podatkowego. Straty Skarbu Państwa szacuje się na kwotę ponad 28 milionów złotych.

Szef KAS dokonał blokady rachunków bankowych zaangażowanej w oszustwo Spółki, na których zabezpieczono 2,5 mln w złotych i euro. W sprawie prowadzona jest kontrola celno-skarbowa i postępowanie przygotowawcze.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straty, Skarb Państwa, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd celno-Skarbowy, faktury VAT
Zakład Usług Komunalnych w Piszu od lat generował straty. Spółka została przejęta przez Przedsiębiorstwo Wodociągów

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piszu przejmie Zakład Usług Komunalnych. Ta druga firma od kilku lat generuje straty. Połączenie dwóch spółek komunalnych ma poprawić ich funkcjonowanie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV