Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Występ artystów z Kaliningradu w Mrągowie odwołany

Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Mrągowie

Organizatorzy odwołali 8. Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Mrągowie i zmienili jego formułę na Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

W najbliższy weekend w festiwalu mieli wystąpić m.in. artyści i goście z Obwodu Kaliningradzkiego. Organizatorzy z Referatu Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej w mrągowskim ratuszu poinformowali Radio Olsztyn, że ta decyzja ma związek z „eskalacją walk na Ukrainie i sytuacją polityczną w relacjach polsko-rosyjskich oraz nasilającymi się protestami różnych środowisk dotyczących formuły festiwalu”.

Po spotkaniach z protestującymi i radnymi Mrągowa, zdecydowano o odwołaniu festiwalu w formule międzynarodowej. 23 i 24 sierpnia odbędzie się zatem Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, z udziałem wykonawców z Polski. (kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo, festiwal
Budżet obywatelski Mrągowa większy o 100 tysięcy

Mieszkańcy Mrągowa kolejny raz zdecydują na co przeznaczyć pieniądze z miejskiej kasy. Właście rozpoczyna się druga edycja mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 300 tysięcy złotych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV