Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysypisko w Morlinach to bomba zagrażająca środowisku

Składowisko śmieci w Morlinach pod Ostródą. Fot. A. Skrago

Wysypisko odpadów w Morlinach koło Ostródy to bomba ekologiczna – tak uznał Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Mieszkańcy od dawna nie mieli co do tego wątpliwości, lecz poświadczenie tego przez Inspektorat daje szanse na zdobycie pieniędzy niezbędnych do wywiezienia odpadów. Od 4 lat mieszkańcy Morlin czekają, aż sprzed ich domów znikną tysiące ton śmieci z nielegalnego wysypiska. Tymczasem walczą z karaluchami i szczurami, bezskutecznie oczekując pomocy urzędników. Rok temu wywieziono niespełna połowę odpadów, reszta wciąż zalega, zaledwie 150 metrów od domów.

Składowisko śmieci w Morlinach pod Ostródą. Fot. A. Skrago

Teraz starosta ostródzki wystąpi do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska o wpisanie wysypiska w Morlinach na listę priorytetową lokalizacji zagrażających środowisku. Dzięki temu możliwe będzie zdobycie dotacji na usunięcie odpadów. Starosta liczy na zdobycie dotacji z Ministerstwa Ochrony Środowiska wysokości 900 tysięcy złotych. Taka kwota ma wystarczyć na zorganizowanie transportu i wywiezienie odpadów do legalnego wysypiska. (skra/bsc)

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Morliny, wysypisko śmieci
Uciążliwe sąsiedztwo wysypiska w Morlinach

Dla mieszkańców Morlin pod Ostródą coraz cieplejsze dni oznaczają zbliżający się horror. Z położonego kilkaset metrów od ich domu składowiska śmieci znów ruszą hordy karaluchów i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV