Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyzdrowiało dwoje dzieci, nie ma nowych zakażeń na Warmii i Mazurach

fot. Przemysław Getka

Dwoje dzieci zostało wyleczonych z COVID-19. To 150. i 151. przypadek pokonania koronawirusa na Warmii i Mazurach. Aktualnie zarażonych w całym województwie jest 28 osób.

Wyzdrowiał chłopiec z Olsztyna i dziewczynka z powiatu nowomiejskiego. Oboje przebywali w domu.

Rano ministerstwo zdrowia podało informację o 141 nowych przypadkach koronawirusa w całym kraju oraz o śmierci 5 osób. Od początku epidemii zachorowały zatem 22 964 osoby i zmarły 1043.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (98), dolnośląskiego (13), opolskiego (9), świętokrzyskiego (6), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), podkarpackiego (2) i z lubuskiego (1).

Zmarło pięć osób zakażonych koronawirusem: 85-letnia kobieta w Zgierzu, 65-letnia kobieta w Poznaniu, 86-latka w Starachowicach oraz kobiety w wieku 51 i 87 lat w Raciborzu. Wszystkie, jak wskazał resort, miały choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało, że w związku z przekazanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie raportem dotyczącym dwóch błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z 27 maja, odjęto je ze statystyk.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, koronawirus
Dwie osoby z regionu pokonały koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy bilans

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 225 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich mieszkańców Warmii i Mazur. Służby wojewody poinformowały natomiast, że z COVID-19 wyzdrowiały dwie osoby....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV