Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego na scenie Teatru Jaracza

Scena ze spektaklu „Wyzwolenie”, zdjęcie strony teatru

Od soboty 11 marca na scenie  Teatru im. Stefana Jaracza „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii  Krzysztofa Jasińskiego.

Arcydzieło polskiego dramatu i jedna z największych zagadek literatury.  Jeden z powodów, dla których Krzysztof Jasiński sięgnął po tekst dramatu  związany jest z kontekstem historycznym, politycznym i społecznym, ale przede wszystkim z tytułowym wyzwoleniem. To nie jest dramat do czytania, to jest tekst teatralny – mówi reżyser.

00:00 / 00:00

To jest partytura dla teatru, jak jest dobry teatr i artyści, którzy potrafią ucieleśnić ten tekst, to staje się on prosty i jasny. Ten tekst z każdym dniem staje coraz bardziej ważny i aktualny – powiedział reżyser.

Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii  Krzysztofa Jasińskiego na scenie Teatru Jaracza. W roli Konrada Dawid Dziarkowski.

(ak/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Teatr Jaracza, Wyzwolenie, Krzysztof Jasiński
Męczennicy powracają na Scenę u Sewruka

Na "Scenę u Sewruka" powraca spektakl dyplomowy studentów Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka. Jest to adaptacja utworu niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga pt. Męczennicy. Spektakl przedstawia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV