Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wznowione kontrole podatkowe. Od poniedziałku urzędy skarbowe mogą wychodzić z „trybu awaryjnego”

Fot. Pixabay.com

Od jutra urzędy skarbowe mogą wznawiać kontrole podatkowe wstrzymane na czas walki z pandemią koronawirusa. Taką możliwość daje tarcza antykryzysowa 3.0, która usuwa wcześniejsze przepisy o czasowym zawieszeniu kontroli i postępowań podatkowych.

Wojciech Pławiak, ekspert podatkowy Business Centre Club, powiedział Polskiemu Radiu, że od jutra urzędy skarbowe mogą wychodzić z „trybu awaryjnego”, w którym funkcjonowały przez kilka ostatnich tygodni.

– Ponownie zaczynają biec terminy w postępowaniach i kontrolach – mówi Wojciech Pławiak.

Praktyczne wznowienie działalności planowane jest od poniedziałku. Urząd skarbowy nie będzie miał już przeszkód, by zakończyć – także niekorzystnie dla podatników – postępowania oraz wszczynać następne kontrole.

Obowiązująca od 16 maja tarcza antykryzysowa 3.0 wprowadziła też przepisy przyśpieszające postępowania sądowo-administracyjne, dotyczące podatków. Prostsze będzie między innymi rozpoznawanie skarg i skarg kasacyjnych na posiedzeniach niejawnych. To odpowiedź na obowiązujące nadal ograniczenia w funkcjonowaniu sądów.

Redakcja: A. Chmielewska za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Urząd Skarbowy, tarcza antykryzysowa
Żeglarze nie będą płacić za korzystanie ze śluz na Mazurach i Kanale Elbląskim. To efekt tarczy antykryzysowej

Wody Polskie nie będą w tym sezonie żeglarskim pobierały opłat za przeprawy przez śluzy. Zwolnienie wynika z Tarczy Antykryzysowej i obowiązuje do 30 września. Jak mówi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV