Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzrasta liczba 80-latków. O formach pomocy dla nich rozmawiano na konferencji w Olsztynie

Jest coraz więcej osób powyżej 80 roku życia. Fotolia

Wyzwania czwartego wieku – pod tym hasłem odbywa się w Olsztynie dziesiąta wojewódzka konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Czwarty wiek to taki etap starości, w którym senior wymaga pomocy, bo towarzyszą mu choroby, utrata lub ograniczenie samodzielności.
Według statystyk proces wchodzenia w czwarty wiek wydłuża się w całej Europie – mówi dr Katarzyna Białobrzeska z Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która jest organizatorem spotkania.

Jest coraz więcej osób powyżej 80 roku życia. Wiele z nich to osoby niesamodzielne wymagające stałej opieki. To z kolei wymaga potężnego finansowania, którego brakuje, mówi Stanisław Brzozowski – rzecznik osób starszych województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku jedynie samorząd w Kętrzynie skorzystał z rządowego programu Senior Plus i otworzył Dzienny Dom Pomocy Społecznej.

Podczas konferencji uczestnicy omawiają również tematy powoływania rad seniorów i zaangażowania osób starszych w życie publiczne.

Autor: A. Kulik
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w emerytura, seniorzy, emeryci
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w Olsztynie. Na seniorów czeka tysiąc dawek

W Olsztynie ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców powyżej 70 roku życia. W tym roku gmina przygotowała tysiąc szczepionek. Do godziny 9.30 z takiej możliwości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV