Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z czworonogiem za granicę

Otwarte granice, niskie ceny lotów sprawiają, że podróżujemy więcej i częściej niż przed laty. Coraz częściej podróżują z nami także zwierzęta.

W ostatniej audycji „Cztery łapy” postanowiliśmy porozmawiać właśnie na ten temat. Nasze studio odwiedziła Sylwia Lew-Kojrys z Weterynaryjnego Centrum Zdrowia „Lew” w Olsztynie, która opowiedziała na pytanie związane z przygotowanie zwierząt do zagranicznych wyjazdów. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Posłuchaj audycji Cztery Łapy

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Dziś polecamy Państwa uwadze szczenięta przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Olsztynie. Obecnie mieszka tam 7 psich maluchów.

Pierwszy miot znaleziony został na śmietniku, a drugi porzucony w minioną sobotę w biurze schroniska. Oba mioty były niechciane, a psie ciąże przypadkowe i wynikały z ludzkiej bezmyślności. Tym dwóm sytuacjom mogła zapobiec sterylizacja i kastracja. Zabiegi te nie tylko ograniczają liczbę bezpańskich zwierząt, ale także chronią przed licznymi chorobami układu rozrodczego zwierząt. Tymczasem jednak pracownicy schroniska jak i my bardzo prosimy o odpowiedzialne domy, dla tych psich dzieci.

Informacje na temat opieki nad maluchami i ich wychowania można uzyskać w schronisku pod numerem telefonu 89 526-82-15.

Szczeniaki do adopcji

Szczeniaki do adopcji

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psy, zwierzęta, psiaki
Psy odłowione na terenie Ełku będą czekały na właścicieli w bardziej komfortowych warunkach

W Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych stanął kontener przystosowany do pobytu zwierząt. Psy, które wałęsają się po Ełku są odławiane przez Straż Miejską i odwożone do PUK, gdzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV