Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z fałszywymi dokumentami przez polsko-rosyjską granicę

Straż graniczna, w pierwszych dniach nowego roku, zatrzymała podrobione prawo jazdy, dwie litewskie polisy OC oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Na przejściu granicznym w Grzechotkach zatrzymano 65-letniego Polaka, który posłużył się podrobionym dowodem rejestracyjnym. Okazało się, że zmieniona została data ważności badania technicznego. Niebieskim atramentem przerobiono rok z 2017-12-27 na 2018-12-27. Tak samo zrobiono z datą następnego badania technicznego, tym razem uległa zmianie cyfra z 8 na 9.

Również w Grzechotkach obywatel Kazachstanu przedstawił do kontroli granicznej podrobione prawo jazdy. 30-latek za posłużenie się fałszywym dokumentem musiał zapłacić grzywnę w wysokości 500 złotych.

Kolejne dwa fałszywe dokumenty funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli na przejściach w Grzechotkach i Gronowe. Podrobionymi litewskimi ubezpieczeniami OC posłużyło się dwóch obywateli Rosji. W trakcie weryfikacji dokumentów, kontrolerzy stwierdzili, że polisy wykonane są na wzór oryginalnych drukarką atramentową.

W całym 2018 roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 30 sfałszowanych dokumentów. Najwięcej było ubezpieczeń OC – 11, praw jazdy – 8 i wiz – 6.

Fałszywe dokumenty

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za W-MOSG

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fałszywe, prawo jazdy, dokumenty, fałszywki
Uczniowie pokazali, jak być odpowiedzialnym kierowcą. Poznaliśmy laureatów policyjnego konkursu

Voucher na opłacenie kursu prawa jazdy kategorii B - to główna nagroda w konkursie „Będę odpowiedzialnym kierowcą”. Zorganizowały go wspólnie: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV