Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z internetu korzysta 25 milionów Polaków, spędzają prawie 6 godzin w sieci dziennie

Z internetu aktywnie korzysta już prawie połowa ludzi na świecie, w Polsce to już nawet ponad 25 milionów osób. Średnio spędzamy około 6 godzin dziennie w sieci.

Średni czas, jaki Polacy spędzają codziennie w internecie, surfując na komputerach, to 4,5 godziny. Kolejne 1,3 godziny spędzamy, przeglądając strony na urządzeniach mobilnych. W 2016 roku aktywnych użytkowników stron social media było około 14 milionów. Natomiast dziesięć lat wcześniej było ich 800 tysięcy.

Raport podaje też dane na temat używania smartfonów – jest ich 58,84 milionów, a Polaków jest 38,5 miliona. Na świecie w 2016 roku użytkowano 3,79 miliardów tych urządzeń, a mieszkańców jest 7,4 miliarda.

Do internetu przenosi się także światowy handel. – 56 centów z każdego dolara wydanego w handlu detalicznym jest powiązane z cyfrową interakcją – podkreślił Rafał Milewski, dyrektor zespołu wykonującego badanie.

 

 

(PAP/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, badanie
Za dużo wypiłeś i nie wiesz, czy możesz jechać? W gołdapskiej Policji pojawił się ogólnodostępny alkomat

W holu Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został zainstalowany ogólnodostępny i samoobsługowy alkomat. Urządzenie, z którego każdy będzie mógł skorzystać bez angażowania policjantów. Każdy, kto chciałby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV