Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z jeziora Ublik Wielki wyłowiono ciało policjanta

Fot. FB OSP Miłki

Nurkowie wyłowili ciało mężczyzny, który w poniedziałek po południu wypadł z łódki do jeziora Ublik Wielki. Ofiara wypadku to policjant z Warszawy.

Oficer prasowa policji w Giżycku Iwona Chruścińska poinformowała, że ciało zostało zlokalizowane w jeziorze i wyłowione we wtorek po południu.

Znajdowało się na głębokości 5,5 metra w oddaleniu 20 metrów od brzegu

W poniedziałek po południu trzech mężczyzn, policjantów z Warszawy, wypłynęło łodzią wiosłową na jezioro Ublik Wielki (w okolicach Orzysza). Mężczyźni wpadli do wody. Dwóch z nich, dryfujących na powierzchni wody, wyciągnęli strażacy. Trzeciego z mężczyzn nie udało się odnaleźć. Po zmroku przerwano poszukiwania, które we wtorek wznowiono.

Do poszukiwań wykorzystywany był dron i robot podwodny wyposażony w sonar.

Chruścińska powiedziała, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż uczestnicy zdarzenia byli pod wpływem alkoholu, nie podała jednak szczegółów dotyczących tej kwestii. Jak dodała, ustalono także, że wszyscy pływający łodzią to policjanci z Warszawy w wieku od 30 do 40 lat.

Odpoczywali na Mazurach na majówce

Policjanci uczestniczący w zdarzeniu nie byli ze sobą spokrewnieni, co oznacza także złamanie przez nich zasad związanych z zapobieganiem epidemii koronawirusa.

Obie osoby, które dryfowały przy przewróconej łodzi i zostały wyciągnięte z wody przez strażaków, nie odniosły poważnych obrażeń.

Fot. FB OSP Miłki

Fot. FB OSP Miłki

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, utonięcie, uwaga
Nowe przypadki COVID-19 na Warmii i Mazurach. W kraju potwierdzono 236 kolejnych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W kraju stwierdzono 236 kolejnych zakażeń, zmarły 3 osoby. Jak powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV