Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z lotniska w Szymanach będzie można latać do Monachium

Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w piątek 1 kwietnia oficjalnie przedstawi nowy kierunek lotów i zaprezentuje nowego przewoźnika.

 Adria Airways ma połączenia z 23 krajami, głównie w Europie. Należy do sojuszu Star Alliance, skupiającego największe linie lotnicze na świecie i dzięki temu, połączenia z Szyman do Monachium, będą odbywać się w specjalnej formule code-share z Lufthansą. Oznacza to, że na jednym bilecie, będzie można lecieć do dowolnego portu lotniczego na świecie z przesiadką w Monachium. Loty do Monachium miały by się rozpocząć jeszcze wiosną.

Teraz samoloty do Krakowa latają z Szyman 3 razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele, a do Berlina we wtorki, czwartki w niedziele. Z lotniska Olsztyn-Mazury mogą korzystać również właściciele i użytkownicy prywatnych samolotów.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, loty
Pociąg do Szyman z większą liczbą przystanków

Pociąg relacji Olsztyn - lotnisko w Szymanach zatrzyma się na wszystkich pośrednich przystankach. Taką korektę Warmińsko-Mazurskie Przewozy Regionalne wprowadzą w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV