Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z myślą o młodych turystach, czyli spotkanie autorów przewodników USE-IT

32 osoby z 20 krajów europejskich przyjechały do stolicy Warmii i Mazur na zjazd autorów przewodników dla młodych turystów.

Wydawane pod wspólna nazwą USE-IT, to niekomercyjne mapy miejskie, które młodzi tworzą dla młodych. W Olsztynie przewodnik powstał po raz drugi – mówi Zofia Staszewska ze Stowarzyszenia Olsztyn 2.0.

00:00 / 00:00

Wydaliśmy w tym roku drugą edycję, ale spotkaliśmy się z ludźmi, którzy wydali już 14-15 edycję. Ich doświadczenia są zupełnie inne niż nasze. Staramy się dzielić doświadczeniem.

To wspólny problem wszystkich zespołów z sieci USE – IT wyjaśnia Nicolas Marichal – redaktor naczelny sieci USE-IT:

00:00 / 00:00

 (tłum.) Miejsca wymienione na mapie nie płacą za to. Twórcy muszą więc szukać pieniędzy publicznych. W Olsztynie to działa dobrze. W wielu miastach jest trudniej – dyrektorzy, szefowie nie rozumieją młodzieżowych projektów. Podczas zjazdu młodzież spotykała się na warsztatach i prezentacjach dzieląc się doświadczeniami i szukając pomysłów na przyszłość. Uczestnicy zwiedzali również stolicę regionu). 

Autor: M.Sadowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Cysterna wstydu PO-PSL” przyjechała do Ostródy

"Cysterna wstydu PO-PSL" została zaprezentowana w Ostródzie przez kandydatów PiS z okręgu elbląskiego w wyborach do Parlamentu. Senator Bogusława Orzechowska podkreślała, że cysterna ma uświadamiać wyborców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV