Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu upałów dyrektorzy szkół skracają lekcje. Krócej pracują także urzędnicy starostwa w Olsztynie i niektórych urzędów

Fot. fotolia

Z powodu uciążliwych upałów dyrektorzy szkół na Warmii i Mazurach skracają lekcje. Krócej pracują także sądy, urzędnicy starostwa powiatowego w Olsztynie oraz urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego.

Skrócone lekcje w czwartek i w piątek dyrektorzy zarządzili w niektórych olsztyńskich szkołach, a także w Nidzicy i podolsztyńskiej Rusi. Małgorzata Hochleitner z warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty poinformowała, że skrócenie godzin lekcyjnych np. z 45 minut do 30 minut lub odwołanie lekcji jest autonomiczną decyzją dyrektorów szkół. Nie mają oni obowiązku informowania o tym kuratorium.

Dyrektorzy kierują się przepisami rozporządzenia, w myśl których muszą zapewnić uczniom bezpieczne warunki pobytu w szkole. Jeśli dyrektor uzna, że wysokie temperatury zagrażają zdrowiu uczniów, może skrócić godziny lekcyjne albo odwołać ostatnie lekcje np. po godzinie 13. Dyrektor Hochleitner przyznała, że warunki mogą być trudne zwłaszcza w szkołach tak zwanych tysiąclatkach, gdzie okna są duże, przez co sale lekcyjne szybko się nagrzewają do wysokich temperatur.

Z powodu upałów także pracownicy w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie pracują dziś do godziny 13. Czas pracy skrócono także pracownikom starostwa powiatowego w Olsztynie oraz sądów i urzędu marszałkowskiego.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, urząd, szkoła, starostwo, Urząd Marszałkowski, upał, urzędy
4 lata więzienia za śmiertelne potrącenie pieszej na pasach. Sąd zaostrzył karę dla kierowcy

Sąd Okręgowy w Olsztynie zaostrzył karę wobec kierowcy, który na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił młodą kobietę. Sąd pierwszej instancji skazał Jakuba K. na 2 lata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV