DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Z reprezentacją Polski wywalczył tytuł mistrza Europy. Teraz poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn

Klub potwierdził informacje, że trenerem Indykpolu AZS-u Olsztyn zostanie Daniel Castellani. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski zastąpi na stanowisku szkoleniowca Włocha Paolo Montagnaniego, który tydzień temu podał się do dymisji.

Daniel Castellani to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów, jaki pracował w naszej lidze. W 2006 roku objął posadę szkoleniowca Skry Bełchatów i w pierwszym sezonie swojej pracy zdobył dublet – Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Na krajowym podwórku Skra pod wodzą Castellaniego była nie do zatrzymania. Bełchatowianie z Argentyńczykiem na ławce trenerskiej zdobyli też pierwszy w historii klubu medal siatkarskiej Ligi Mistrzów, pokonując w meczu o trzecie miejsce słoweński Volley Lublana 3:1.

W 2009 roku po zakończeniu pracy w Bełchatowie, przyszedł czas na objęcie sterów reprezentacji. Daniel Castellani i biało-czerwona spółka zdobyli pierwszy i jak dotąd jedyny złoty medal Mistrzostw Europy.

Po nieudanych Mistrzostwach Świata rok później i zajęciu 13. miejsca drogi Argentyńczyka i PZPS-u się rozeszły. Zanim w 2012 roku objął posadę trenera ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, pracował w tureckim Fenerbahce Stambuł zdobywając z tym zespołem Mistrzostwo Turcji.

Ze wspomnianą ZAKSĄ natomiast zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski oraz zdobył Puchar Polski. Dodatkowo kędzierzynianie zajęli czwartą lokatę w Lidze Mistrzów – był to jednocześnie powrót ZAKSY do Final Four elitarnych europejskich rozgrywek po… dziesięciu latach.

Lista sukcesów Daniela Castellaniego robi wrażenie… Nic dziwnego, że prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn – Tomasz Jankowski jest bardzo zadowolony z podpisania umowy z Argentyńczykiem.

Daniel Castellani ma przylecieć do Polski w czwartek, a już w piątek czeka go debiut w hali Urania w meczu ligowym z Treflem Gdańsk. Początek spotkania o 17:30. Castellani ostatnio pracował w brazylijskim Funvic Taubate.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn: Nie będzie transferu medycznego

Atakujący Indykpolu AZS-u Olsztyn - Jan Hadrava powoli wraca do treningów po kontuzji mięśnia brzuchatego łydki. Już trenuje, ale na powrót na boisko trzeba jeszcze poczekać....