Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z Warmii Energa Olsztyn do Superligi

Fot. M.Świniarski

Podstawowy bramkarz pierwszoligowej Warmii Olsztyn odchodzi z klubu. Mateusz Gawryś w najbliższym sezonie zagra w Pogoni Szczecin, która występuje w Superlidze. 

Mateusz Gawryś grał w Warmii od 2012 roku:

Stwierdziłem, że to jest najlepszy czas. Co rok były jakieś propozycje, ale zawsze było jakieś „ale” i nie można było wyjechać do innego klubu. A w Olsztynie cały czas jest ta pierwsza liga i może w przyszłości wydarzy się tu coś więcej. Uważam, że to był najlepszy moment, żeby podjąć taką, a nie inną decyzję. Liczę na jak najwięcej gry – gra jest priorytetem. I zobaczymy, mam nadzieję, że jeszcze zagram w Olsztynie w Superlidze.

Jak tę decyzję komentuje trener Warmiaków, Jarosław Knopik?

Wiedzieliśmy od dłuższego czasu, że Mateusza nie będzie z nami, ta decyzja została już wcześniej podjęta. Teraz ta informacja mogła się oficjalnie ukazać, po podpisaniu kontraktu. Trzymamy kciuki za Mateusza, żeby jak najlepiej reprezentował Warmię i Olsztyn w Superlidze. Bo wiadomo, że on zawsze będzie Warmiakiem i zawsze będzie człowiekiem z Olsztyna. A więc cieszymy się. Scenariusz był już gotowy, mamy trzech bramkarzy, przychodzi do nas Daniel (Makowski). Dwóch bramkarzy zostaje z nami. I oni utworzą ten tercet, który będzie równie skuteczny, a bramka będzie naszym mocnym ogniwem.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia Energa Olsztyn
Mateusz Gawryś prawdopodobnie odejdzie z drużyny. Warmia Energa Olsztyn znalazła zastępstwo

Nowy bramkarz zasili szeregi szczypiornistów Warmii Energa Olsztyn. Z MMTS Kwidzyn został wypożyczony 20-letni Daniel Makowski. - Ma to związek z odejściem naszego podstawowego bramkarza, Mateusza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV