Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za 3 lata szybciej dojedziemy do Warszawy. Podpisano ostatnie umowy na przebudowę drogi S7

Fot. Andrzej Piedziewicz

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 do Płońska będzie nadzorował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad. Dziś podpisano umowy na dwa ostatnie odcinki – Strzegowo-Pieńki i Pieński-Płońsk.

Wcześniej – w grudniu – podpisano umowy na budowę od Napierek do Płońska. Były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit zaznacza – to część planu łączenia miast wojewódzkich drogami ekspresowymi.

Niestety Olsztyn takiego połączenia jeszcze nie ma, ale te decyzje i podpisy umożliwiają to. Będziemy mogli przede wszystkim bezpiecznie, ale szybko i wygodnie jechać z Olsztyna do Warszawy. To będzie zupełnie inny obraz komunikacyjny dla nas, Warmii i Mazur.

Teraz wykonawcy mają 10 miesięcy na sporządzenie dokładnych projektów. Budowa S7 od Napierek do Płońska ma zacząć się pod koniec bieżącego roku. Wartość kontraktów to w sumie 1 miliard 600 milionów złotych.

Zakończenie robót planowane jest na wiosnę 2021 roku.

A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, S7
Można już jeździć drogą S51 Olsztynek-Olsztyn oraz obwodnicą Ostródy

Droga S 51 to ponad 13 km między Olsztynkiem a węzłem na powstającej obwodnicy Olsztyna na wysokości Tomaszkowa. Droga jest dwujezdniowa, ale z powodu  prac wykończeniowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV