Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za nami kolejna edycja Giżycko Baroque Festiwal

Giżycko Baroque Festival 2019

Za nami siódma edycja Giżycko Baroque Festiwal. Od środy do soboty muzycy z Polski i zagranicy dzielą się z giżycką publicznością pięknem muzyki barokowej.

Pierwszy koncert w roku 2013 był wielką niewiadomą, a jej pomysłodawca – giżycczanin i muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej i dyrektor Festiwalu, Krzysztof Sokołowski, zadawał sobie wtedy pytanie, czy muzyka barkowa przyjmie się żeglarskiej stolicy Polski:

00:00 / 00:00

Soliści i muzycy Masovia Baroque Orchestra przez cztery dnia przed licznie zgromadzoną publicznością prezentowali, jak sami mówią, perły muzyczne okresu baroku. Tak jak w poprzednim roku, festiwal rozpoczął się koncertem muzyki sakralnej a zakończył w sobotę wspaniałym spektaklem muzyczno-tanecznym w wykonaniu Masovia Baroque Orchestra i Baletu Cracovia Danza specjalizującym się w odtwarzaniu tradycyjnych tańców i baletów dworskich od średniowiecza po współczesność – mówi Dariusz Brojek – tancerz i asystent choreografa Romany Angeli, choreografa spektaklu:

00:00 / 00:00

Organizatorem Giżycko Baroque Festival jest Giżyckie Centrum Kultury. Patronat honorowy na Festiwalem objął Burmistrz Giżycka.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV