Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaatakował żonę siekierą. 85-latek z Ornety trafił do aresztu

Więzienie

Podejrzany o usiłowanie spowodowania ciężkich obrażeń u swojej żony 85-letni mężczyzna z Ornety trafił do aresztu. Zadał jej kilka uderzeń w głowę obuchem siekiery.

Kobieta zdołała się obronić i ma jedynie nieznaczne obrażenia. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował

na wniosek Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 85-letniego Mariana A. podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkich obrażeń ciała swojej żony.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że 1 stycznia w godzinach porannych w Ornecie mężczyzna obuchem siekiery zadał kilka uderzeń w głowę pokrzywdzonej, przy czym z uwagi na jej postawę spowodował jedynie nieznaczne obrażenia.

Podejrzany nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa. Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym 3-miesięcznym aresztowaniu 85-latka. Mężczyźnie grozi kara od 3 lat więzienia.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, areszt, więzienie
Areszt tymczasowy dla obcokrajowca podejrzanego o zabójstwo dwóch osób. 28-latkowi grozi dożywocie

28-letni obywatel Indii podejrzany o zabójstwo dwóch osób i zranienie jednej osoby nożem ma zasądzony areszt tymczasowy. Na wniosek prokuratury zdecydował o tym olsztyński sąd. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV