Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaatakowali gazem łzawiącym, bili i kopali, bo nie podobało im się, że mówili „po rusku”

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem młodym mieszkańcom Gołdapi za pobicie grupy Białorusinów na tle narodowościowym.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia wieczorem w Gołdapi. Trzech mieszkańców miejscowości zaatakowało grupę obywateli Białorusi, którzy tam mieszkają i pracują. Siedmiu Białorusinów, podczas spaceru, zostało zaatakowanych gazem łzawiącym. Dwóch z nich Polacy bili i kopali w różne części ciała. Jeden z napastników uderzył poszkodowanego butelką w głowę. Jak informuje prokuratura, jeden z napastników wykonał w kierunku obywatela Białorusi gest poderżnięcia gardła.

Sprawcy podczas zatrzymania przyznali się winy. Powiedzieli funkcjonariuszom, że nie spodobało się im, że mężczyźni mówili „po rusku”. Prokuratura postawiła im zarzut pobicia i stosowania gróźb karalnych na tle narodowościowym wobec obywateli Białorusi. Podejrzani są na wolności, ale zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz do miejsc, gdzie mieszkają Białorusini. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Suwałkach. Oskarżonym grozi za to do 7,5 roku więzienia.

W Gołdapi mieszka i pracuje około 200 obywateli Białorusi.

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Gołdap, Białorusini
Wciąż nie przesłuchano policjantów, którzy brali udział w tragicznej interwencji na olsztyńskim Zatorzu

Funkcjonariusze nie zostali przesłuchani z uwagi na przedłożenie zwolnień lekarskich. Przypomnijmy, w sobotę patrol został wezwany z powodu agresywnego zachowania mężczyzny, który zaatakował swoją matkę. Mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV