Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zabrali kluczyki z auta i wezwali policję”. Trzech nastolatków pomogło zatrzymać kompletnie pijanego kierowcę

Fot. policja

W Piszu zatrzymano kompletnie pijanego kierowcę samochodu osobowego, który w miejscowości Ciesina wjechał do rowu.

W ujęciu nieodpowiedzialnego 41-latka pomogło trzech chłopców w wieku od 11 do 14 lat – mówi komisarz Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

To oni powiadomili policję o zdarzeniu i aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę zabrali kluczyki z auta. Jak ustalili policjanci, samochód zjechał z drogi do przydrożnego rowu i uderzył w drewniany słup. W aucie nie było ani kierowcy, ani pasażera. Kierujący oplem ukrywał się w pobliskich zaroślach. 41-letni mieszkaniec gminy Pisz był kompletnie pijany. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

00:00 / 00:00

Funkcjonariusze zatrzymali także pasażera samochodu, który tak jak jego kolega miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Kierowca opla może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, kierowca, Pisz
Dziś w Kętrzynie, wczoraj w Giżycku. Zlot zabytkowych aut na Warmii i Mazurach

30 samochodów sprzed lat można podziwiać na 5. Zlocie Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem Śladami "Noża w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV