Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

(Za)głośny Disco Dance Festiwal 2016?

W Olsztynie odbyła się 2. edycja Olsztyn Disco Dance Festiwal. Fot. Archiwum RO.

Weekendowe koncerty na plaży miejskiej w Olsztynie, jak się okazuje, słyszało bardzo wielu mieszkańców miasta. Nawet z odległych dzielnic. Chodzi o występy gwiazd Disco Polo.

Marta Bartoszewicz – rzeczniczka olsztyńskiego ratusza zaznacza, że urząd nie miał prawa odmówić pozwolenia na imprezę – jeżeli organizator spełnia wszystkie wymogi zawarte w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

00:00 / 00:00

Problem hałasu na koncertach wynika z nieścisłości prawnych wyjaśnia prawnik Adam Poszewiecki – ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych o poziomie hałasu milczy, w ogóle się do hałasu nie odnosi. Do tego zagadnienia odnosi się natomiast ustawa o ochronie środowiska, ale w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych nie ma odniesienia do tych norm.

00:00 / 00:00

Policja potwierdza, że otrzymywała zgłoszenia dotyczące zakłócania ciszy nocnej, jednak impreza odbywała się zgodnie z prawem i nie było powodu do interwencji.

 

(dwojcie/mkloda)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, disco polo, plaża miejska
Olsztyński ITS w galerii sław

W założeniu poprawia bezpieczeństwo i usprawnia ruch na drogach, dzięki niemu transport jest też tańszy - mowa o Inteligentnym Systemie Transportowym. Takie rozwiązania wdrożono w kilkunastu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV